../resim/urun/186230_B.jpg
Üstün Zekâlılarda Sosyal Bilgiler Öğretimi

Editör(ler): Hüseyin Uzunboylu
Yazar(lar): Deniz ÖzcanHüseyin Mertol
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

22,95 % 15 indirim
27,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzde sürdürülen araştırmalar göstermektedir ki, her toplumda zekânın dağılımı bir çan eğrisi şeklindedir. Çan eğrisinin bir ucundaki %10'luk dilimi de üstün zekâlılar oluşturmaktadır. Dünya popülasyonuna bakıldığında üstün zekâlı çocukların oranının % 2,5-3 oranında olduğu görülmektedir. Bu oran dünya ülkelerine göre değişmemektedir. Örneğin, Afrika'daki üstün zekâlı çocukların oranı ne ise Amerika'daki çocukların oranı da odur.

Bu kitap özel eğitimde önemli bir yere sahip olan üstün zekâlı çocuklara ait temel bilgiler ve tanımlar yapıldıktan sonra, onlara verilecek sosyal bilgiler eğitiminde yapılması gerekenler ve örnek uygulamalardan oluşmaktadır.

Normal okul eğitim programlarının üstün yetenekli çocukların eğitimsel ihtiyaçlarını karşılamadığı, programların çok yönlü ve yaratıcı özellikler taşıması gerektiği birçok araştırmacı ve eğitimci tarafından kabul edilmektedir.

Üstün zekâlılar için verilecek sosyal bilgiler eğitimi öğrenme ortamı, okul binası ve sınıfla sınırlandırılmamalı, normal eğitim programının dışına çıkılarak bilinen yöntem ve tekniklerin ötesine taşınmalıdır.


ISBN: 9786053182702

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 118

Ebat: 16x23.5

| idil ertan, 18.6.2016 17:02:19

Kitap alan çalışması olarak iyi fakat sanırım Hüseyin MERTOL hocanın tez çalışması ile aynı,Çok faydalı buldum ama etkinlik kısımları biraz daha geniş olabilirdi. Alan uzmanı olarak Hüseyin MERTOL`u öncelikle tebrik ediyorum.


| ümit ilik, 4.4.2016 12:13:07

farkındalık yaratan,bilgiyi kavratan bir eser.Hocalarımın ellerine sağlık


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,