../resim/urun/186768_B.jpg
İstatistiksel Araştırma Yöntemleri

Editör(ler):
Yazar(lar): İlknur Esen Yıldırım
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

33,30 % 10 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İstatistiksel Araştırma Yöntemleri ;

 

Kitap, 20 yıl İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, Fen-Edebiyat ve Mühendislik fakültelerinde lisans ve lisansüstü düzeyde "Araştırma Yöntemleri", "İstatistiksel Karar Teknikleri", "Örnekleme", "Çok Değişkenli Analiz", "Kalitatif Araştırmalar" vb. dersleri veren yazarın ders notlarından ve araştırma sektörüne ilişkin güncel bilgilerden oluşmaktadır. Yazar, verdiği ders ve eğitimlerde kendisine yöneltilen talepleri dikkate alarak kurguladığı bu eseri, "istatistiksel araştırma" ile ilgilenen tüm öğrencilere ve araştırmacılara hitap edecek biçimde kaleme almıştır. Kitapta,istatistik ile ilgili kavramların açık ve net tanımları verilerek, araştırma sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar güncel örneklerle tek tek vurgulanmış, özet tablo ve grafiklerle açıklamıştır.
 
Eser, lisans ve lisansüstü düzeyde "İstatistiksel Araştırma Yöntemleri" dersinde kaynak kitap olmak üzere, iki kısım olarak hazırlanmıştır. İlk kısımda, A`dan Z`ye istatistiksel araştırma süreci ele alınmış, istatistiksel araştırmanın planlama, tasarım, örnekleme, veri toplama, ölçeklendirme, veri kalitesini ölçme, veri analizi, raporlama gibi önemli konuları detaylı olarak anlatılmıştır. İkinci kısımda ise hem kalitatif hem de kantitatif tekniklerin kullanıldığı "İstanbul`da Su Tüketim Bilinci Araştırması" bir kamuoyu araştırması örneği olarak sunulmuştur.
 

ISBN: 9789750244704

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 334

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,