../resim/urun/191823_B.jpg
Vatandaşlık Bilgisi

Editör(ler): Zihni Merey
Yazar(lar): Cem TunaZihni MereyGökçe KılıçoğluDurdane ÖztürkÖzlem ÇevikMehmet Şirin KılıçDeniz TemelVural TünklerGalip ÖnerHamza YakarMavi Akkaya Yılmaz Erdal YıldırımTurgay ÖntaşKemal Kaya
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, YÖK tarafından “Vatandaşlık Bilgisi” dersinin kur tanımına uygun olarak eğitim fakültelerinin tüm bölümleri için hazırlanan çerçeve programı dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapacak öğretmen adayları için hazırlanmış olan bu kitapta “Vatandaşlık İle İlgili Temel Kavramlar”, “Toplumsal Hayatımızı Düzenleyen Yazısız ve Yazılı Kurallar”, “Hukuk”, Hukukun Temel Kaynakları”, Yaptırım (Müeyyide) ve Yaptırım Türleri”, “İnsan Hakları ve Tarihsel Gelişimi”, “Demokrasi ve Hükümet Sitemleri”, “Demokrasinin Tarihsel Gelişimi”, “Anayasalar (Kanun-i Esasi, 1921, 1924, 1961, 1982)”, “Temel Hak ve Ödevler”, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Temel Nitelikleri”, “Türk Devlet Geleneği”, “Türkiye’nin İdari Yapısı”, “Değişen Vatandaşlık Anlayışları”, “Uluslararası Kuruluşlar ve Örgütler” gibi vatandaşlık eğitiminin ana konuları yer almaktadır.

YÖK’ün çerçeve programından ve haftalık ders saatlerinden hareketle, konular öğrencilerin seviyelerine uygun hazırlanarak sistematik bir şekilde verilmiştir. Bu nedenle kitabın elden geldiğince öğretici olmasına ve konuların anlaşılır bir dille ifade edilmesine çalışılmıştır.

Eserin vatandaşlığın gerekleri ile ilgili temel bilgi, beceri, tutum ve değerlerin kazandırılmasında iyi bir temel oluşturması beklenmektedir.


ISBN: 9786053184034

Baskı Sayısı: Genişletilmiş 3.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 352

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,