Pegem.Net../resim/urun/191829_B.jpg
Çatışmayı Nasıl Yönetiriz

Editör(ler):
Yazar(lar): Erkan Kıral
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yaşamda, “ben kimse ile çatışmadım” diyen insan bulmak zordur. Bu, birlikte yaşamanın ortaya çıkardığı kaçınılmaz bir gerçekliktir. Yaşamın her alanında (evde, işte, okulda, sokakta, yaşam mücadelesinin olduğu her yerde) çatışma vardır. Esasında çevremizde kimseyi bulamasak bile kendimizle çatıştığımız zamanlar da mevcuttur. çatışmadan kaçmak, bunu görmezden gelmek var olan sorunların gittikçe derinleşmesine sebep olur. Derinleşen sorunlar da derin yaralar açar. Derin yaraların açılmasına müsaade etmeden onlarla yüzleşmek, YIPRATMADAN ve YIPRANMADAN çözmek belki de bizim için işin en zor ama bir o kadar da etkili yoludur. öyle ki bizi diğer varlıklardan ayıran insan olmanın gereği en iyi sonuca ulaşmak için çabalamaktır. Bunun için de çatışmanın varlığını kabullenmek, bununla nasıl mücadele edileceğini, bunun nasıl yönetileceğini bilmek ve tüm çatışmaları kazan-kazanla sonuçlandırmak gerekir. çatışmanın ne olduğunu, nereden geldiğini, çatışmaya kimin ya da neyin vesile olduğunu; buna ilişkin gerekli
önlemlerin nasıl alınacağının cevabını bu kitapta bulabilirsiniz. 

Evde, işte, okulda kısacası yaşamda çatışmayı görmezden gelmek “kendin için kuyu kazmaya benzer”, er ya da geç kazdığın kuyuya düşersin. Sonuçta üzen de sen, üzülen de sen olursun. Ne üzen ol, ne de üzülen. Yaşam için çatışmasızlık kadar çatışmanın da gerekli olduğunu anla ve onu yönetebilme cesaretini göster. Kazan-kazan stratejisinin peşini bırakma. Unutma ki yalnızca yaşam bile başlı başına bir çatışmadır. önemli olan onu baş edilebilir hâle getirmektir. Bunu da başaracak kişi aynaya baktığınız zaman gördüğünüz kişiden başkası değildir.


ISBN: 9786053183723

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 128

Ebat: 13.5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Sisteminde Teftiş
1039 adet satıldı
27,20

2
Çatışma Yönetimi
293 adet satıldı
25,50

3
Örgütsel Gelişme
190 adet satıldı
25,50

4
Örgütler ve Kültürler
185 adet satıldı
23,80

5
Yönetimde İnsan İlişkileri
126 adet satıldı
20,25

6
Toplam Kalite Yönetimi Kuram İlkeler Uygulamalar

7
Örgütsel Sosyalleşme
60 adet satıldı
21,25

8
Avrupa Birliği Fonları İçin Proje Nasıl Hazırlanır

9
Bilgi Çağında Yönetim
12 adet satıldı
22,68

10
Toplam Kalite Yönetimi
1 adet satıldı
32,25