Pegem.Net../resim/urun/191831_B.jpg
Eğitim Yönetiminde Liderlik

Teori, Araştırma ve Uygulama

Editör(ler) : Nezahat Güçlü Serkan Koşar 
Yazar(lar) : Nezahat Güçlü Kadir Beycioğlu Bekir Buluç Ali Çağatay Kılınç Soner Doğan Abbas Ertürk Şahin Çetin Didem Koşar İlhan Günbayı Özge Hacıfazlıoğlu Ferudun Sezgin Emre Er Murat Özdemir Emine Gümüş Emel Tüzel Serkan Koşar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

33,00 % 25 indirim
44,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Liderlik toplumlar için her dönemde büyük bir öneme sahip olmuştur. 21. Yüzyılda küreselleşmenin etkileri ve kuşak farklılıkları, toplumlarda ve örgütlerde liderliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olacağını göstermektedir. Toplumlardaki ekonomik, teknolojik, kültürel ve politik alanlardaki değişimler, liderlik algısının da değişmesine neden olmaktadır. Bu değişimlerin liderliği daha etkili ve daha işlevsel bir kavrama dönüştürdüğü ileri sürülmektedir. Liderlik sadece bir kişinin yarattığı ve beslediği bir efsane olmaktan öte, bir ortaklığa ve ortak davranışlar bütününe dönüşmüştür. Bu kitapta liderliğin kuramsal temelleri kapsamlı olarak irdelenmekte ve eğitim kurumlarında liderlik uygulamaları, okul liderliğinde inovasyon ve yaratıcılık konularında örnekler verilmektedir. Kitabın akademisyen, uygulamacı, okul yöneticisi, öğretmen, lisans ve lisansüstü eğitim yapan öğrencilere katkı sağlaması hedeflenmektedir.


ISBN: 9786053184010

Baskı Sayısı: 3.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 456

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz