Pegem.Net../resim/urun/192492_B.jpg
Oyun Teorisi

Editör(ler):
Yazar(lar): Çiğdem ÖzarıKemal Kağan Turan Veysel Ulusoy
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

23,80 % 15 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Oyun Teorisi ve Karar Teorisi. Von Neuman and Nash’in yaklaşımlarıyla oluşan oyun teorisi özellikle 1980’lerden sonra hemen hemen bütün disiplinlerde, özellikle de ekonomi ve siyaset bilimleri disiplinlerinde uygulama alanı bulmuştur. Bu kitap söz konusu teorilerin hem matematik alt yapısını hem de dar kalıba sıkıştırılmış teorik yapıyı kıran örneklere ağırlık verme kapsamında diğer benzer kitaplarda farklı bir yapıdadır. Kitap ilk bölümde, özellikle oyun teorisinde önemli bir yer oluşturan olasılık ve beklenen değer kavramlarını örneklerle yer vermiştir. Bunu yaparken ise aynı bölümde uygulama alanları ve teorinin gelişimini bir ön bilgi olarak sunmuştur. Oyun teorisi süreci diğer birimlere ait edinilen bilgi seviyesi - tam veya kısmi - ile uygulanan kademeli veya dinamik stratejilerle karar verme ile son bulur. İlgili sonuçların ölçü birimi, olumlu gruplar için “en iyileştirme” olumsuzlar için ise “zarar minimizasyonu” olarak şekil bulur. Bu bilgileri çok ve kapsamlı-örnekli oyun ve karar teorileri takip etmektedir. Genellikle üniversitelerin son sınıflarına sığdırılmaya çalışılan oyun ve karar teorileri, bu kitap ile öğretim sürecinin ikinci yılından itibaren özellikle mikro ve
makro ekonomik teoriler ile eş anlı olarak işlenebilecektir. Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler disiplinlerinde de aynı süreç siyaset bilimi ve kamu politikaları temel dersleri sonrası vücut bulabilecektir. Geleceğin karar alma birimleri olacak öğrencilerimizin Türkiye’nin politik ve ekonomik konumunu bir de dinamik oyun teorisi ve karar alma kapsamda irdeleyip öğrenmesinin faydasını ölçmeye gerek yoktur.


ISBN: 9786053184133

Baskı Sayısı: 4.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 188

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yönetim Bilimi
57 adet satıldı
26,55

2
Yönetim ve Organizasyon
38 adet satıldı
40,95

3
Mahalli İdareler
37 adet satıldı
52,11

4
Temel Sigortacılık
28 adet satıldı
33,30

5
İşletme Yönetimi
15 adet satıldı
41,40

6
İşletmeciler ve İktisatçılara Yönelik Matematiksel Yöntemler

7
Örgütte Kişisel Gelişim
3 adet satıldı
24,30

8
Toplam Kalite Yönetim Tekniği Olarak Kıyaslama

9
Seyahat Endüstrisi İşletmeleri

10
Yatırım Projelerinin Hazırlanması ve Değerlendirilmesi