../resim/urun/192698_B.jpg
Stres - Performans - Verimlilik

Editör(ler):
Yazar(lar): Murat KorkmazHatice Nur GermirErcan ŞahbudakErdal ŞenAyça GürkanAlpaslan Hamdi Kuzucuoğlu
Yayınevi: Çatı Kitapları

22,22 % 20 indirim
27,78

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzün en önemli kötü kahramanı stres; birey ve toplulukların ruh, fiziksel, sosyolojik ve sosyo-kültürel açıdan sorun yaşamasına neden olmaktadır. Stres sadece kişilerin ruh sağlığını değil aynı zamanda verimlilik ve performansını da olumsuz yönde etkilemektedir. Strese bağlı olarak ortaya çıkan çok çeşitli sorunlar bulunduğu gibi, stres nedeniyle oluşan farklı nedenlere de bağlanan sorunlar olduğu da bilinmektedir. Bireyin iç dünyasında yıkım ve olumsuzluklara neden olan stres, aynı zamanda örgütsel yapı üzerinde de önemli sorunlar meydana getirmekte, işleyiş ve ahengi bozmaktadır. Verimlilik kavramını ortadan kaldıran stres örgütsel çatışmalara da neden olur. Ayrıca stres bireyi ve toplulukları yalnızlaştırmakta, kendisi ile çatışmaya itmektedir. Kişisel ilişkilerin yıpranmasına, bozulmasına, kalitenin ve performansın azalmasına neden olur.

Bu nedenlere bağlı olarak verimli ortamların oluşturulabilmesi için stres faktörünün ortadan kaldırılması gerekir. Stres yönetimi, stratejisi, savaş ve iyileştirilmesine yönelik günümüz olanaklarının en etkili şekilde kullanılması gerekmektedir. Kişisel ruh sağlığı başta olmak üzere düşünce, fiziksel ve aktivite yönünden bireyi güçlendirmek, doğru yönlendirerek strese karşı dirençli hale getirmek gerekir. Bu yapıtta stresin neden olduğu sorunlar ve bu sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan kişisel ve örgütsel yapıda meydana gelen olumsuzluklara değinilmiştir. Ayrıca strese bağlı olarak düşen performans ve verimlilik kavramları ele alınmıştır. Stres yönetimi, kişisel yönde eğitim, örgüt yapısı ve işleyişine yönelik bilgiler verilmiştir. Eserin başta işletmeler, yöneticiler, bireyler ve örgütler açısından önemli bir kaynak oluşturduğunu düşünmekteyiz. Birbirinden değerli bilim insanlarının bir araya gelerek hazırladığı bu eserin alana katkı sağlaması ve fayda yaratmasını umut ediyoruz.


ISBN: 9786059977654

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2016
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 432

Ebat: 14x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Psikolojik Danışma - Stratejiler ve Müdahaleler

2
Aile Danışmanlığı
791 adet satıldı
27,20

3
Kriz Danışmanlığı
499 adet satıldı
45,05

4
Psikolojik Danışma Beceri ve Teknikleri

5
Çocukları İlkokula Psikolojik Olarak Hazırlama

6
Sistemik Müdahaleler
86 adet satıldı
24,65

7
Travmatik Yas Sorununda Aile Dayanıklığı Programı Uygulama El Kitabı

8
Travmatik Yas ve Aile Dayanıklığı

9
Geçmişin Gölgeleri
5 adet satıldı
14,58

10
Stres - Performans - Verimlilik


ETİKETLER
,