Pegem.Net../resim/urun/196056_B.jpg
Konkordato İflas ve Yargılama Usulü

Editör(ler):
Yazar(lar): Mahmut Bilgen
Yayınevi: Adalet Yayınevi

265,50 % 10 indirim
295,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Önsöz ve Tanıtım Metni:
Kitabımızın bu yeni baskısında, konkordato kurumunda 7101 sayılı Kanunla, daha sonrasında ise, 7155 sayılı Kanunla yapılan değişiklikler ele alınmıştır. Diğer bölümleri de, zaman içindeki mevzuat değişiklikleri ve son Yargıtay kararları nazara alınarak gözden geçirilip, güncellenmiştir.
 
Konkordato ile ilgili olarak yapılan değişiklerde, İsviçre’de 2013 yılında kabul edilip 2014 yılında yürürlüğe giren Kanundan yararlanılmış, konkordatonun sağlıklı, etki ve verimli şekilde işleyebilmesi amaçlanmıştır. Evvelce tacir olmayan kişilerin konkordato taleplerinin reddi halinde, iflaslarına karar verilebilmekteyken, yeni düzenlemede, ancak tacir kişilerin iflasına karar verilebilecektir.
 
Kitap tek cilt olarak hazırlanmış ise de, aslında dört kitaptan oluşmuştur. Birinci kitapta, yeni konkordato, ikinci kitapta iflas, üçüncü kitapta usul konuları dördüncü kitapta özellikle yeni konkordato ile ilgili mevzuat derlenmiştir. Yürürlükten kalkan iflasın ertelenmesi bölümü kitaptan çıkartılmıştır.
 
Konkordatoda özellikle 7155 sayılı kanunla yapılan değişiklik sonucu konkordato yolu ile iflastan kurtulma yolu da çok zorlaşmış ve çok masrafı gerektirir bir durum almış, bu yola talep de oldukça azalmıştır.
 
Kitabın usul bölümünde, 20.0.2016 tarihinde faaliyete giren istinaf uygulamaları ile Yargıtay’ın son uygulamalarına da yer verilmiştir. Bu bakımdan 3. Kitabın, yalnız konkordato ve iflas konuları ile ilgilenenlere değil, özel hukukun diğer dalları ile ilgilenenlere yararlı bir kaynak olabileceğini umuyorum.

ISBN: 9786053009351

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 1688

Ebat: 17x24,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz