../resim/urun/196557_B.jpg
Alternatif Yaklaşımlarla Sosyal Bilgiler Eğitimi

Editör(ler): Ramazan SeverMesut AydınErol Koçoğlu
Yazar(lar): Ramazan SeverMesut AydınErol KoçoğluAli Sinan BilgiliRecep DündarElvan YalçınkayaNihat ŞimşekMustafa AkdağHasan AydemirÖzlem Ulu Kalın İhsan ÜnlüSibel OğuzGül Tuncelİsmail ŞanCihan KaraSelçuk IlgazHasan AslanÖzkan AkmanFeride ErsoyEmine ErdoğanÖzcan EkiciFatih KayaUğur ÖzhanServet Atikİlyas AkkuşHakan ÖrtenHacer DolanbayArcan AydemirAlpaslan AyEsra Mindivanlı Akdoğan Kenan BaşFatıma Betül Demir Aslıhan KurtHilmi DemirkayaÜlkü Tuğçe Çal
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

45,05 % 15 indirim
53,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Sosyal bilgiler eğitimi çalışma alanı, içerdiği disiplinlere yönelik olarak hazırlanan kazanım ve içeriğin aktarımında zamanın gerekliliklerine göre tüm çalışma alanları ve disiplinler gibi kendini yenilemektedir. Bu yenilikler, daha çok öğrenci merkezli yenilikler olmakla birlikte dersin aktarıcısı olan öğretmene de birtakım sorumluluklar yüklemektedir. Dersin uygulayıcısı olan öğretmenlerin sahip oldukları alan, meslek ve genel kültür bilgisi yeterlilikleri çerçevesinde çalışma alanında kazanım ve içeriğin daha nitelikli bir şekilde öğrenci tarafından algılanıp öğrenilmesi için bu yenilikleri benimseyip derslerinde kullanmaya özen göstermeleri gerekmektedir. Sosyal bilgiler eğitimi çalışma alanına yönelik yapılandırmacı eğitimle birlikte kazanım, içerik, eğitim ve sınama durumları açısından birçok yeni uygulamayla karşılaşmak mümkündür. Bu uygulamalardan biri de öğrencinin öğrenme sürecinde daha aktif olmasını ve etkili öğrenmesini sağlayan alternatif (farklı) yaklaşımlara dayalı eğitimin verilmesidir. Farklı yaklaşımlara dayalı olarak verilecek sosyal bilgiler eğitimi dersi, zengin öğrenme ortamlarının oluşmasına katkı sağlayacaktır.

ISBN: 9786053184478

Baskı Sayısı: 5.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 580

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,