Pegem.Net../resim/urun/196557_B.jpg
Alternatif Yaklaşımlarla Sosyal Bilgiler Eğitimi

Editör(ler) : Ramazan Sever Mesut Aydın Erol Koçoğlu 
Yazar(lar) : Ramazan Sever Mesut Aydın Erol Koçoğlu Ali Sinan Bilgili Recep Dündar Elvan Yalçınkaya Nihat Şimşek Mustafa Akdağ Hasan Aydemir Özlem Ulu Kalın  İhsan Ünlü Sibel Oğuz Gül Tuncel İsmail Şan Cihan Kara Selçuk Ilgaz Hasan Aslan Özkan Akman Feride Ersoy Emine Erdoğan Özcan Ekici Fatih Kaya Uğur Özhan Servet Atik İlyas Akkuş Hakan Örten Hacer Dolanbay Arcan Aydemir Alpaslan Ay Esra Mindivanlı Akdoğan  Kenan Baş Fatıma Betül Demir  Aslıhan Kurt 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

39,10 % 15 indirim
46,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Sosyal bilgiler eğitimi çalışma alanı, içerdiği disiplinlere yönelik olarak hazırlanan kazanım ve içeriğin aktarımında zamanın gerekliliklerine göre tüm çalışma alanları ve disiplinler gibi kendini yenilemektedir. Bu yenilikler, daha çok öğrenci merkezli yenilikler olmakla birlikte dersin aktarıcısı olan öğretmene de birtakım sorumluluklar yüklemektedir. Dersin uygulayıcısı olan öğretmenlerin sahip oldukları alan, meslek ve genel kültür bilgisi yeterlilikleri çerçevesinde çalışma alanında kazanım ve içeriğin daha nitelikli bir şekilde öğrenci tarafından algılanıp öğrenilmesi için bu yenilikleri benimseyip derslerinde kullanmaya özen göstermeleri gerekmektedir. Sosyal bilgiler eğitimi çalışma alanına yönelik yapılandırmacı eğitimle birlikte kazanım, içerik, eğitim ve sınama durumları açısından birçok yeni uygulamayla karşılaşmak mümkündür.
Bu uygulamalardan biri de öğrencinin öğrenme sürecinde daha aktif olmasını ve etkili öğrenmesini sağlayan alternatif (farklı) yaklaşımlara dayalı eğitimin verilmesidir. Farklı yaklaşımlara dayalı olarak verilecek sosyal bilgiler eğitimi dersi, zengin öğrenme ortamlarının oluşmasına katkı sağlayacaktır.


ISBN: 9786053184478

Baskı Sayısı: 3.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 580

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz