Pegem.Net../resim/urun/197288_B.jpg
2019 Tüm Kamu Personeli İçin Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık El Kitabı Konu Anlatımı

Şeflik, Uzmanlık, Şube Müdürlüğü ve Diğer Unvanlar

Editör(ler):
Yazar(lar): Komisyon
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

72,25 % 15 indirim
85,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelin, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına daha iyi hazırlanmaları amacıyla "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Hazırlık El Kitabı" hazırlanmıştır. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmeliğinde; şube müdürü, müdür ve bunlarla aynı düzeydeki görevlere görevde yükselme suretiyle atanacakların yazılı ve sözlü sınavda; diğer görevlere görevde yükselme suretiyle atanacak personelin ise yazılı sınavda başarılı olmaları gerektiği, yazılı sınav, bu sınava ilişkin konu başlıklarına duyuruda yer verilmek suretiyle, mahalli idareler için İçişleri Bakanlığınca, yükseköğretim üst kuruluşları ile yükseköğretim kurumları için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca olmak üzere, ilgili kurumlarca belirlenecek konularda yapılacağı hüküm altına alınmıştır.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görevde yükselme sınavı kapsamında yapılan sınavlar incelenerek, en çok sorulan konular belirlenmiş ve belirlenen konular kitapta yer verilmiştir.

Ayrıca kitapta, başta şef ve şube müdürlüğü sınavlarında çıkan soruları kapsayan görev alanlarına yönelik mevzuat konuları da yer almaktadır.

Okuyucularımızın, kitabın yayında olduğu sürelerde olası bir mevzuat değişikliği veya uyarılara ilişkin duyurular için http://www.pegem.net/mevzuat/index.aspx adresini takip etmeleri gerekmektedir. Kitabımızın, bu sınava hazırlanacak olan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele yararlı olmasını ve sınavdaki başarılarına katkı getirmesini diliyoruz. Dikkat: Bu kitapta yer alan kanun ve yönetmelikler 1 Haziran 2016 tarihi itibarıyla alınmıştır. Kitapta yer alan kanun ve yönetmeliklerde bu tarihten sonra olabilecek değişiklikler için Resmi Gazete`yi takip etmeleri gerekmektedir.
 


ISBN: 9786053184782

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 882

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz