../resim/eResim/368078.jpg
Yaşlılık : Disiplinlerarası Yaklaşım, Sorunlar, Çözümler-2

Editör(ler): Velittin Kalınkara
Yazar(lar): Ahmet OğuzAybala Demirci Aksoy Ayfer Aydıner Boylu Aygül KıssalAylin Görgün Baran Ayşe BeşerAyşem YanarDoğancan ÖzselElif Ünsal Avdal Elmas ErdoğanEmine Aslan Telci Emine KıyakFaruk AyFatma ArpacıFeryal SöylemezoğluFikret EfeGamze SönmezGülay GünayGülüşan Özgün Başıbüyük H. Elçin Tezel Habibe Kahvecioğlu Sarı Hande ŞahinHatice Tel Aydın Hürrem Sinem Şanlı Leyla KahramanMehmet Zafer Danış Mehmet ZencirMustafa ArslanNazan KuterNecla Acun Kapıkıran Neslihan Yalınız Koç Nihal BükerNuran KayabaşıNuran TosunOsman TutalÖzgür ÖnderSema Özkan Tağı Seval GüvenSevinç Şanlı Akkurt Şahin KapıkıranŞenel ErginTülay ZorluÜmmügülsüm TerVelittin KalınkaraZeynep ErdoğanZeynep KurnazZeynep TezelZuhal Güler
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

43,50 % 19 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dünyada yaşlıların oranı giderek artmaktadır. Bu artışa koşut olarak Türkiye'de de yaşlı nüfusta hızlı bir artış gözlenmektedir. Yaşlı nüfusun artması başta sağlık olmak üzere toplumsal, ekonomik ve siyasal kurumlar üzerinde etkiler göstermekte; ekonomik büyüme, istihdam, üretken iş gücü, özel tasarruflar, vergi yükü ve yaşam standartları gibi birçok ekonomik ve sosyal sonucun irdelenmesi ihtiyacını artırmaktadır. Nüfus yaşlanması toplumsal, sağlık, sosyal güvenlik ve teknolojik alanlarda pek çok yapısal değişime neden olmakta, pek çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Buna ek olarak toplumsal yeniden yapılanma süreçlerinin üretilmesi ve değişen durumlara ilişkin gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Nüfus yaşlanması bir gerçektir. Statü ve rol kayıpları, toplumsal uyumsuzluk, ekonomik, sosyal ve kültürel değişimler söz konusudur. Bu değişimlere hazır olan toplumlarda bu süreç daha kolay atlatılabilecektir.

Yaşlıların karşılaştıkları güçlükleri önleyecek ve sorun çözme yeterliliklerini geliştirecek, kaynaklara kolay ulaşmalarını sağlayacak politikalar ve uygulamalar büyük önem taşımaktadır. Kitapta yer alan bölümlerde, farklı disiplinlerden bilim insanları yaşlılığın sosyal, ekonomik, politik ve teknolojik boyutunu ele almakta ve tartışmaktadır. Kitap yaşlılık konusunda çalışan araştırmacı, bilim insanı ve uygulayıcılar için yararlı bir kaynaktır.


ISBN: 9786053204268

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 576

Ebat: 13,5x21,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Toplumsal Hareketler ve Politik Değişim FERDINAND MARCOS Dönemi ve Sonrasında Filipinler

2
Sosyoloji - Kısa Fakat Eleştirel Bir Giriş

3
Sosyoloji Tarihi 1
15 adet satıldı
39,15

4
Siyasal ve Sosyal Bilimler
11 adet satıldı
23,10

5
Büyük Dönüşüm
9 adet satıldı
38,50

6
Sosyoloji Notları ve Konferansları

7
Gerçekliğin Sosyal İnşası

8
Gecekondu Gezegeni
4 adet satıldı
32,80

9
Kral - Devlet ya da Ölümlü Tanrı

10
Bir Otorite Tarihi
1 adet satıldı
31,50


ETİKETLER
,