../resim/urun/197768_B.jpg
Sosyal Bilgiler Eğitimi

Editör(ler): Dursun Dilek
Yazar(lar): Erdal AslanMustafa SafranKibar AktınHilary CooperBeytullah KayaKadir KaratekinÖmer Faruk SönmezSemih AktekinNesrin Akıncı Çötok Metin DenizMehmet Cem Şahin Fatih YazıcıJosé Xavier DIAS Akif PamukRamazan AlabaşHilmi DemirkayaAhmet DoğanayAyten Kiriş Avaroğulları Ali BalcıMünür BilgiliAdnan AltunHamza KeleşHasan IşıkAyşegül Nihal Erol Şahin Ali YılmazMustafa ŞekerEbru DemircioğluSezai ÖztaşYasin DoğanBanu Çulha ÖzbaşMehmet AçıkalınTodd W. KENREICH Selahattin KaymakcıMehmet Barış Horzum Kezban Kıcır Deral Bahri Ata
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

58,65 % 15 indirim
69,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Uzak, yakın ve kendi coğrafyamızda cereyan eden olaylardaki dramatik artış, bilişim teknolojilerinin hızlı gelişimiyle doğru orantılı olarak kültürlerarası etkileşimin artması, demokratikleşme hareketleri, doğal afetler, çevre kirliliği, enerji savaşları, yoksulluk, mülteci sorunları, küresel terör ve daha niceleri sosyal bilimlerin öğretimini yeniden eğitimin en önemli aracı hâline getirdi. Sadece tarihin değil hemen hemen bütün sosyal bilim disiplinlerinin öğrenme-öğretme sürecinde bireyin bilişsel ve duyuşsal gelişimine katkıda bulunması beklenen entelektüel faaliyetler olması gerekirken, geçmişten günümüze ilgili disiplinlerin kötüye kullanımı bireyler, gruplar, topluluklar, toplumlar ve devletler arasındaki çıkar kavgalarını ve düşmanlıkları körükleyen, uzlaşı kültürünü yok eden ideolojik anlayışlara eğitimsel anlamda teorik alt yapı oluşturdu. Oysa sosyal bilimlerin, disiplinlerine özgü yöntemlerle öğretimi ve bu yolla kazandırılacak demokratik ve insani değerler, eğitim sistemlerinin demokratik, sorgulayan, eleştirel düşünen, problem çözen, kültürlerarası bakış açısı kazanmış bireyler yetiştirmesine olumlu yönde katkı sağlayabilir.

Hedef okuyucu kitlesi öğretmen ve öğretmen adayları olan bu kitabın yukarıda ifade edilmeye çalışılan olumlu katkıya bir nebze de olsa bilgi kaynağı olması umulmaktadır.


ISBN: 9786053649816

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 888

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,