../resim/eResim/345431.jpg
Tanzimat’tan Günümüze Türk Düşüncesi

Editör(ler):
Yazar(lar): Abdullah UçmanAbdülkadir İlgenAçıkgenç AlpaslanAhmet Güner SayarAli CoşkunAli UtkuAyhan BıçakAyşe DurakbaşıBayram Ali ÇetinkayaBedri GencerBeşir AyvazoğluBuğra EkinciMuammer MuştaCan KaraböcekCem TezerCevriye Demir GüneşCeyhun Cengiz AkınCumhur ArslanCüneyt KöksalDavid GrunbergDerya MengilliEmrullah KılıçEyüp SanayFatma OdabaşıFazlı ArslanFethi GedikliGül ErenHalil İbrahim DüzenliHilal GörgünHüsameddin ErdemHüseyin Gazi Topdemirİlkay Erdemİsmail KözKamil YeşilKemal BakırKevser ÇelikKurtuluş KayalıMehmet AkgünMehmet Ali DombaycıMehmet GörmezMehmet KaracaMesud İnanMurtaza KorlaelçiMustafa E. ErkalMustafa GünayMustafa KaraMustafa KökMustafa ÖztürkNevin Güngör ErganNaci BostancıNasrullah Hacı MüftüoğluNecmeddin TozluNecmi UyanıkNevzat KösoğluNuray KaracaNuray KurayNurten GökalpOsman AydınlıÖmer Hakan ÖzalpÖmer Osman SarıÖmer ÖzdenÖner NecatiRabia Karakoyun GündoğduRecep BatuRece ErtürkRecep KılıçRecep ŞentürkSadık Erol ErSamed BağçeliSemra UçarSenail ÖzkanSönmez KutluSuad MertoğluSüleyman DönmezSüleyman Hayri BolayŞaban Ali DüzgünM. Şükrü HanioğluTahsin GörgünTarık Tuna GözütokUğur OdabaşıUluğ NutkuÜmit AkçaYakup YıldızYavuz AkpınarYavuz UnatYılmaz ÖzakpınarYılmaz SoyyerYusuf KaplanYümni SezenZeki Arslantürk
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

417,60 % 19 indirim
480,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu hacimli eseri hazırlamaktaki ilk hedefimiz, yeni nesillerimizin dedelerinin ve babalarının yakın geçmişte ortaya koydukları yaratıcı düşünceleriyle buluşmalarını sağlamak; her şeyi kendi gözleriyle görüp kendi akıllarıyla düşünmelerini temin etmek ve kendi ürettikleri fikirlerini kendilerinin tedavüle sürmelerine yardımcı olmaktır. Bu hususta önce aklımızı Batı'ya kiraya vermeyeceğiz veya onların aklını ödünç olarak alıp üzerine yatmayacağız. Çünkü sadece onlar düşünmüyorlar, biz de düşünüyoruz, biz de “imal-i fikir”de bulunuyoruz.

Bugün Türkiye, dünyadaki düşünce gündemini tespit ve tayin eden merkezde değil “çevre”de bulunmakta ve çoğu zaman merkezin tespit ettiği gündemlere bağlı olarak çevre durumunda hareket etmektedir.

Bundan dolayı ikinci hedefimiz, çevreden çıkıp merkezde yer almanın yolunun açılmasına yardımcı olmaktır. Aynı zamanda tarihte mensubu bulunduğumuz medeniyetimizin alternatif olarak ihyasına yardımcı olmak ve onun yeniden inşasında düşünce hayatımızın katkısını sağlamaktır.

Bu kitap, çağdaş Türk Düşüncesinin dünya düşünce arenasında görücüye çıkacak güçte olduğunu ortaya koymayı da amaçlamıştır. Düşünce hayatımızın “kendi tabii mecrası”na doğru gelişmesi devam ederse Türk düşüncesinin daha yeni ve daha özgün düşünceler üreterek dünya düşüncesine önemli katkı sağlayacağı muhakkaktır. Artık biz de Batılı düşünürlerin düşüncelerine göre kendimizi değerlendirme dönemini geride bırakarak, eskiden olduğu gibi, onların da bizim düşünce mahsullerimize bakarak kendi düşüncelerini değerlendirecekleri seviyeyi hedef almalı, sorunlarımızı kendimiz çözmeye yönelirken, ortaya koyacağımız çözüm tekliflerinin aynı zamanda başka toplumlar ve medeniyetler için de bir ufuk açabileceğinin farkında olmalı, böylece yeni ve evrensel fikirlerimizi daha çok üretme dönemlerine geçmeliyiz.


ISBN: 9786053201328

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2015
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 5038

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Kısa Türkiye Tarihi
41 adet satıldı
15,62

2
Türkçülüğün Tarihi
8 adet satıldı
15,62

3
Türklerde Devlet Anlayışı

4
İslamiyet ten Önce Türklerde Kültür ve Müzik

5
Sir Gerard Clauson un Mektupları

6
Tarih Korkusu
1 adet satıldı
19,32

7
Orhun`dan Tuna`ya Uluğ Türkler

8
İstihbarat Konferansları
1 adet satıldı
18,05

9
Sosyalist Açıdan Jöntürk Hareketi

10
Kızılelma’nın İzinde
1 adet satıldı
34,08


ETİKETLER
,