Pegem.Net../resim/urun/200551_B.gif
Hayat Boyu Öğrenme

Editör(ler):
Yazar(lar): Mustafa Kemal Biçerli
Yayınevi: Beta Basım Yayın

14,58 % 10 indirim
16,20

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Aslında epeyce eski bir kavram olmakla birlikte son yirmi yıldır sosyal politika tartışmalarının odak noktasında yer alan sosyal dışlanma kavramı başta gelişmiş ülkeler olmak üzere bütün dünyayı etkilemektedir. Sosyal anlamda uyumlu ve huzurlu bir toplum olmanın yolu sosyal dışlanmanın azaltılması ve herkesin sosyal, ekonomik, politik ve kültürel temel hak ve özgürlüklerden bütünüyle yararlanmasından; kimsenin toplumun ve sermaye birikim sürecinin dışında kalmamasından ve ekonomik büyümeden adil pay almasından geçmektedir.

Sosyal dışlanma gibi kadim bir kavram olmakla birlikte son yıllarda dikkatlerin üzerine çevrildiği bir başka kavram da `hayat boyu öğrenme` dir. öğrenme beşikten mezara kadar sürer ve ekonomik kalkınmanın olduğu kadar sosyal uyumun da anahtarıdır. Sosyal dışlanmaya sebep olan pek çok unsuru hayat boyu öğrenme kanallarını açık ve etkin tutarak ortadan kaldırmak veya şiddetini azaltmak mümkündür. Bu kitap yakın zamanlarda rağbet gören bu iki kavram arasındaki bağlantıları incelemeyi ve eğitimin sosyal içermenin sağlanmasında ne tür etkileri olabileceğini analiz etmeyi amaçlamaktadır.


ISBN: 9786053336457

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2016
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 204

Ebat: 14x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz