Pegem.Net../resim/eResim/378445.jpg
Kriz-Disiplinlerarası Bir İnceleme

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Süleyman Öğrekçi Serpil Ağcakaya Bilge Afşar 
Yayınevi: Ekin Basım Yayın - Akademik Kitaplar

33,75 % 10 indirim
37,50

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzde ekonomik yaklaşımlar kriz olgusunu açıklarken diğer bilim dallarından destek ve yardım almaktadır. Kapitalizmin dünya boyutunda yaşadığı ilk büyük kriz olan 1929 Ekonomik Buhranı ile birlikte artık devletler sadece kendi krizini yaşayamaz hale gelmiştir. Özellikle beşeri teorilerin ortaya konması ile birlikte eğitim, sağlık, yerel yönetimler, maliye, psikoloji, işletme v.b. birçok alanda ekonomik krizin etkileri daha net tartışılabilir hale gelmiş ve bu bir gereklilik olarak karşımıza çıkmıştır. Bu gereklilik çalışmanın konu ve içerik seçimlerini belirlemiştir. Ekonomik krizin multidisipliner çalışmalar çerçevesinde incelendiği bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır.

Birinci bölümde, iktisadi krizler tarihsel bir süreç içinde ele alınmış ve 2008 krizinin tarihin son krizi olmadığı tespiti ortaya çıkmıştır.

İkinci bölümde, krizlerin kapsamı ve diğer alanlara etkisi irdelenmiştir. Böylelikle krizlerin birçok disiplinle etkileşiminin sonuçları değerlendirilmiştir.

Üçüncü bölümde, "Kriz Yönetimi ve Uygulanan Politikalar" başlığı altında; kriz yönetimi ve mali politikaların etkinliği ile küresel krizlerin Türkiye'ye etkileri tartışılmıştır.


ISBN: 9786053273394

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2016
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 456

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz