../resim/urun/203486_B.jpg
Stata Uygulamaları ile Nitel Veri Analizi

Editör(ler):
Yazar(lar): H. Hatice ÖzkoçÖzge Akkuş
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

24,75 % 10 indirim
27,50

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa sürede ikinci baskısını yapılan kitap, gelen istek ve öneriler doğrultusunda Diskriminant Analizi ve Homojenite Analizi bölümlerini de yer vermiştir. 
 
Özellikle sosyal bilimler alanında yapılan çalışmalar incelendiğinde, değişkenlerin büyük bir bölümünün nitel değişken yapısında olduğu gözlemlenir. Bu tür değişkenlerin bağımlı değişken olarak alınması durumunda bu değişkenlere etki eden faktörlerin doğru bir biçimde belirlenebilmesi için nitel verilerin modellenmesinde yaygın olarak kullanılan lojit ve probit modellere ihtiyaç duyulur. 
 
Bu bağlamda kitap, nitel verilerin kullanıldığı İktisat, İşletme, Ekonometri, Finans, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Psikoloji, Tıp ve Fen Bilimleri vb. farklı birçok alanda yapılan çalışmalara ışık tutabilecek seviyededir.
 
Kitap, Ekonometri ve İstatistik Bölümlerinde lisans/lisansüstü seviyesinde, diğer bölümlerde ise lisanüstü seviyesinde okutulabilecek ve aynı zamanda araştırmacıların çalışmalarında referans kitap olarak kullanabilecekleri içerikte bir kitap olarak hazırlanmıştır.
 
Bu kitap, birçok modelin hem teorisine yer vermekte hem de Stata uygulama adımlarını ve sonuçların kapsamlı yorumlarını içermektedir.
 
Konu Başlıkları
Genelleştirilmiş Doğrusal Modeller
Doğrusal Olasılık Modeli
İki Düzeyli Lojit Model
İki Düzeyli Probit Model
Multinomial Lojit Model
Sıralı Lojit Model
Sıralı Probit Model
Ardışık Lojit Model
Nested Lojit Model
Diskriminant Analizi
Homojenite Analizi
 

ISBN: 9789750250552

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 208

Ebat: 13x19


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,