Pegem.Net../resim/eResim/416573.jpg
Aşkla Dil Bilgisi

Editör(ler):
Yazar(lar): Özlem Bayrak
Yayınevi: Doktrin Yayınları

19,54 % 35 indirim
26,39

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, ÖSYM ve MEB’in yaptığı Türkçenin dil bilgisine hakimiyetin ölçüldüğü tüm sınavlar ile dil ve anlatım derslerinde öğrencilerimize yardımcı olmak ayrıca Türkçe dil bilgisi konusunda bilgi sahibi olup çalışmalarını derinleştirmek isteyen herkes için hazırlanmıştır. Hem dil bilgisi hem de yazım kuralları ve noktalama işaretleriyle ilgili konular, öğrenmeyi kolaylaştıran bir sınıflandırmayla bütünün parçası olarak ele alınmıştır. Her konunun içerisinde ayrı ayrı zengin örnekler, “aşkla” çözeceğiniz çözümlü sorular ve konu bitiminde konu testleri yer almaktadır. Bütün örnekler, sorular, testler; aşk şiirleri, şarkıları ve aşkla ilgili metinlerden oluşmaktadır. Kitap hazırlanırken Türk Dil Kurumunun yaptığı tüm değişiklikler ve Milli Eğitim Bakanlığının Türkçe programı titizlikle incelenmiş ve son değişikliklerin tamamı kitaba yansıtılmıştır. Bu yönüyle “Aşkla dil bilgisi” diğer YGS, LYS, KPSS kitaplarının büyük bir kısmından ayrılmaktadır.

Elinizdeki bu kitap, ne sıradan bir ders kitabıdır ne de duygudan uzak, tek düze seçeneklere hapsolmuş bir test kitabı...

Fuzuli’den çıktık yola ve dedik ki: “Aşk imiş her ne var âlemde...” Karacaoğlan çıktı sonra yolumuza “Gidiyorum kömür gözlüm ağlama / Ağlamanın vaktı geçti ne çare.” dedi. Âşık Veysel’den de aldık elbet payımıza düşeni... Sonra “Cemal Süreya’sız aşk olur mu?” dedik, bir de baktık ki Edip Cansever’le Turgut Uyar da misafir olmuş satırlarımıza. Özdemir Asaf, Gülten Akın, Birhan Keskin, Cezmi Ersöz, Sezai Karakoç, Didem Madak, İsmet Özel, Nâzım Hikmet ve daha niceleri “aşk”la başladığımız bu yolculukta bizi yalnız bırakmadılar.

Bu kitapta alıntı yapılan yüzlerce aşk şiirinin ve aşk şarkısının kimlere ait olduğu kitabın içinde belirtildiğinden bu çalışma yalnızca bir ders kitabı olmakla kalmayıp sizi şiirle dolu doyumsuz bir yolculuğa çıkaracak bir antolojik dil bilgisi kitabıdır.


ISBN: 9786058309395

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2016
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 332

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz