Pegem.Net../resim/urun/205461_B.jpg
Türkiye Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası

Editör(ler): Serkan DoğanayMete Alım
Yazar(lar): Yavuz AkbaşÜnal ÖzdemirZeki KodayMesut DoğanSerkan DoğanayÇiğdem ÜnalGülpınar AkbulutMete AlımKübra Erhan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Türkiye Beşerî ve Ekonomik Coğrafyası, bir ders kitabıdır. Eğitim Fakültelerinin özellikle Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı 5. yarıyılında okutulan Türkiye Beşerî ve Ekonomik Coğrafyası adlı derse yönelik olarak hazırlanmıştır.

Eldeki kitap 8 bölümden oluşmaktadır. Bunlar; Türkiye’nin Nüfus Coğrafyası (1. Bölüm), Türkiye’nin Yerleşme Coğrafyası (2. Bölüm), Türkiye’nin İdari Coğrafyası (3. Bölüm), Türkiye’de Tarım, Hayvancılık ve Ormancılık (4. Bölüm), Türkiye’de Madenler ve Enerji Kaynakları (5. Bölüm), Türkiye’de Sanayi ve Ticaret (6. Bölüm), Türkiye’nin Ulaşım Coğrafyası (7. Bölüm) ve Türkiye’de Turizm (8.Bölüm) şeklinde sıralanmaktadır. Bu kitapla Sosyal Bilgiler öğretmen adaylarına,Türkiye’nin gerek beşerî coğrafyası (nüfus ve yerleşme) gerekse ekonomik coğrafyası (tarım, hayvancılık, ormancılık, madenler, enerji kaynakları, sanayi, ticaret, ulaşım ve turizm) özelliklerine dair bilgilerin sistematik bir şekilde sunulması amaçlanmıştır.


ISBN: 9786053186977

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 296

Ebat: 16X23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz