../resim/eResim/340368.jpg
2016 SPF Lisanslama Sınavlarına Hazırlık Dar Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı Soru Bankası

Editör(ler):
Yazar(lar): Şenol BabuşcuAdalet Hazar
Yayınevi: Akademi Consulting Training

27,00 % 40 indirim
45,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ülkemizde finansal piyasaların gelişmesi ile birlikte birçok alanda uluslararası düzenlemelere uyum konusunda adımlar atılmaya başlanılmıştır. Bu atılan adımlardan biri olarak ta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından sermaye piyasasında belirli işlerin yürütülmesinde sınav geçme zorunluluğu getirilmiş olup bu amaçla SPK lisanslama uygulaması başlatılmış ve sınav uygulanacak SPK lisans türleri belirlenmiştir. Sermaye piyasası alanında görev yapan veya çalışmak isteyenlerin belirli bir düzeyde mesleki yeterliliğe sahip olması amacıyla zorunlu tutulan SPK lisanslama uygulamasında spesifik konularda sınavlar yapılmaktadır. Bu nedenle de  sınav katılımcılarının çalışabilecekleri kaynak ihtiyacı ön plana çıkmaktadır. Bu ihtiyaç çerçevesinde katılımcıların sınava hazırlanırken çalışmalarında kolaylık sağlamak amacıyla sınava yönelik kitap çalışmaları yayınevimizce yürütülmektedir.

SPK lisans belgeleri, bankalarda, sermaye piyasası kurumlarında ve halka açık şirketlerde çalışan veya çalışmak isteyenlerin görevlerine göre alınması zorunlu belgelerdir ve bu alanda çalışanların kariyeri için de çok önemli lisanslardır. İlgili kuruluşlar, uygun belgeleri olmayan kişileri çalıştıramamakta, bu kurala uymayan kuruluşlara idari para cezası uygulanmaktadır. Bu nedenle SPK lisanslama sınav sisteminde öngörülen lisansları alacak şekilde sınava hazırlanmak önemlidir. Bizim SPK sınavlarına yönelik çalışmalarımızda amacımız tamamen hedefe odaklanmak kitaplarımızda SPK lisans türleri itibariyle konu içeriklerine uygun sınav kitabı özelliğini bünyesine taşımaktır. Yine bu tür sınavlarda başarıya yönelik en önemli konulardan biri de çok sayıda soru çözmektir. Sınava yönelik hazırlamış olduğumuz her konuya ilişkin konu anlatım kitapları yanında bütün konuların soru bankaları da bulunmaktadır. Bu çerçevede Düzey 1 lisans konuları içinde yer alan Dar Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Meslek Kuralları soru bankası kitabı da yukarıda bahsedilen amaca uygun hazırlanmıştır.


ISBN: 9786059048224

Baskı Sayısı: . Baskı

Basım Tarihi: Mayıs 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 122

Ebat: 19x27


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,