Pegem.Net../resim/urun/206323_B.jpg
Çocuk Hakları

Editör(ler): Zihni Merey
Yazar(lar): Durdane Öztürkİkbal Tuba Şahin Sak Ramazan SakZihni MereySemra KiyeFadıl KarakoçMelek DündarEbubekir CeyhanEngin TurgutAbdurrahman MengiÖzlem ElvanEşref NasG. Şule Tepetaş CengizCem Topsakal
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

30,60 % 15 indirim
36,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Lisans ve lisansüstü öğrenciler için hazırlanmış olan bu kitapta “Türk Hukuk Sisteminde Çocuk Kavramı”, “Çocukluğun Tarihi”, “Dünyada ve Türkiye’de Çocuk Haklarının Genel Durumu”, “Çocuk Haklarının Tarihsel Gelişimi”, “Çocuk Hakları Sözleşmesinin Temel İlkeleri”, “Çocuğun Kişisel Temel Hakları”, “Çocukların Ekonomik ve Sosyal Hakları”, “Çocuğun Kültürel Hakları”, “Çalışan Çocukların Hakları”, “Çocuk İstismarı ve İhmali”, “özel Gereksinimli Çocukların Hakları”, “Çocuk Haklarının Etkinliklerle öğretimi” gibi Çocuk haklarının ana konuları yer almaktadır.

Konular ve kavramlar, öğrencilerin seviyelerine uygun ve sistematik bir şekilde verilmiştir. Anlaşılır bir dil kullanılmıştır. Böylece eserin elden geldiğince öğretici olmasına çalışılmıştır.

Eserin “çocuk hakları” ile ilgili temel bilgi, beceri, tutum ve değerlerin kazandırılmasında iyi bir temel oluşturması beklenmektedir.


ISBN: 9786053187356

Baskı Sayısı: 3.Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 360

Ebat: 16,00x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz