../resim/urun/20642155.jpg
Çevre Sorunları

Editör(ler):
Yazar(lar): Turgut Gündüz
Yayınevi: Gazi Kitabevi

9,84 % 15 indirim
11,57

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu eser, çevre sorunları bilincine katkıda bulunabilmek amacıyla kaleme alınmışlır. çevre sorunları çeşitli bilim dallarını ilgilendirdiğinden konuya çeşitli yönlerden yaklaşılabilir. Kimyacı olmam nedeniyle, ben konuya daha çok kimya yönünden yaklaştım ve mümkün olduğu ölçüde ayrıntıya kaçmadan pek çok okuyucunun kolay anlayabileceği özet bilgiler vermeğe çalıştım. Buna rağmen, eserde yer yer anlaşılması güç gibi görünen kimya formüllerine rastlanabilir. Bunlar kimyacı olmayan okuyucular için önemli engeller değildir. Zira, okuyucuya verilmek istenen mesaj büyük ölçüde sözcüklerle ifade edilmiştir.

Ondokuz bölümden meydana gelen bu eser, hava kirlenmesi, toprak kirlenmesi, su kirlenmesi ve gürültü olmak üzere dört ana çevre sorunu üzerine kurulmuştur. Ancak, bu sorunların hepsi de aynı ağırlıkta kaleme alınmamış veya alınamamıştır. Ağırlıklı olarak kaleme alındığı izlenimini veren bölümlerde bile büyük boşluklar vardır. Bu boşlukların doldurulması için daha çok araştıma yapılması ve çevre bilincinin yediden yetmişe her beyine yerleştirilmesi gerekir. Aksi halde gelecek kuşaklara miras olarak, geniş kum çölleri kalacak, bunlar yağmuru, güneş de ormanı yok edecektir. Bunun sonucu insanlar yer yüzünde kalabilen mavilik ve yeşilliklere koşacak ve böylece siyasi mültecilerin yerini çevre mültecileri alacak, hem de kat kat fazlasıyla alacak. Gelecek; kuşakların bu durumlara düşmemesi için, ilk olarak herkesin israfa varan mevcut yaşama alışkanlıklarından vaz geçmeğe çalışması gerekir. Bilindiği gibi çevre sorumlarının yaklaşık yüzde yetmişi insanın bitmek tükenmeyen ve onlar olmasa da olur cinsinden isleklerinden ileri gelmekte ve kendisini öldüren sorunları kendisi yaratmaktadır.


ISBN: 9789757371281

Baskı Sayısı: 3.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2000
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 201

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
2020 Yılı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları Kitabı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

2
2018 Yılı İnşaat Birim Fiyat Analizleri 2 Cilt

3
Elektrik Makinaları  1
54 adet satıldı
40,05

4
Beton ve Beton Teknolojisi (Deneyler İlaveli)

5
Özel Elektrik Makinaları
23 adet satıldı
23,40

6
Yapay Zeka Uygulamaları
23 adet satıldı
66,60

7
Mikroişlemciler ve Assembly Dili

8
Kompozit Malzemelere Giriş
8 adet satıldı
41,40

9
Paleontoloji
7 adet satıldı
29,25

10
Plastik Malzeme Teknolojisi
5 adet satıldı
31,50


ETİKETLER
,