Pegem.Net../resim/urun/210396_B.jpg
Kambiyo Senetlerinde Def’iler

(Çek – Bono ve Poliçe`de)

Editör(ler):
Yazar(lar): A. Lerzan Yılmaz
Yayınevi: Aristo Yayınları

79,17 % 10 indirim
87,96

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Uygulanabilir, kişilikli ve ticari hayatın ihtiyaçlarını karşılar nitelikte bir kambiyo senetleri hukukunun yaratılabilmesi için, hukukumuza temel teşkil eden Alman ve İsviçre hukuklarındaki temel görüş ve düşüncelerin iyice kavranması, bilinçli olarak irdelenmesi ve tartışılması gerekmektedir. Bu görüşten hareketle, eserde kambiyo senetlerinde def`iler meselesi, kaynak Alman ve İsviçre hukuklarında yer almış bulunan temel görüş ve düşünceler incelenerek ve karşılaştırılarak ortaya konmaya çalışılmış. Kaynak ülkelerin def`iler sorununa getirdiği somut çözümler - Alman ve İsviçre Federal Mahkeme Kararları - çalışmaya ışık tutmuş.
 
Kambiyo Senetleri hukukumuzu İsviçre`den almış olmakla birlikte, aradan geçen altmış yılı aşkın süre içerisinde kambiyo senetleri hukuku alanında Yargıtay`ın ülke ihtiyaçlarını karşılar ve somut çözümler üretir biçimde isabetli kararlar verdiği ve ülkeye özgü, kişilikli bir kambiyo senetleri hukuku yaratma yolunda büyük mesafe kaydettiği görülmektedir. Bu sebeple, kitap da Yargıtay`ın kambiyo senetlerinde def`iler konusunda ürettiği somut çözümlere geniş çapta yer verilmiş.
 
 
Konu Başlıkları
Kıymetli Evrak
Kamu İtimadına Mazhar Kıymetli Evrak Kambiyo Senetleri
Kambiyo Sentlerinde Def`i ve İtirazlar
Kambiyo Senetlerinde Def`ilerin Sınıflandırılması
Def`ilerin "Hukuki Görünüşe İtimat" Prensibi Dikkate Alınarak Görüşümüz Çerçevesinde Tasnifi
 

ISBN: 9786058269668

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 536

Ebat: 17x25


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz