../resim/urun/211439_B.jpg
Veri Madenciliği Yöntemleri ve R Uygulamaları

Kavramlar – Modeller– Algoritmalar

Editör(ler):
Yazar(lar): Bülent Altunkaynak
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

26,91 % 10 indirim
29,90

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İlk baskısı kısa sürede tükenen kitabın genişletilmiş 2. baskısında ilk baskıdan farklı olarak iki yeni bölüm eklenmiştir. Bu bölümlerden birincisi özellik seçim yöntemleridir (Bölüm 2). Bu bölümde, özellik seçimiyle ilgili güncel filtreleme algoritmalarından bazıları sunulmuştur. İkinci bölüm ise son yıllarda oldukça popüler çalışma alanlarından birisi olan ikili kümeleme (biclustering) yöntemleri ile ilgilidir (Bölüm 6). İkili kümeleme yöntemlerin gen verilerinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasından dolayı bu bölüm gen analizleriyle ilgili çalışan araştırmacılar için temel teşkil edecektir.
Kitap, özellikle İstatistik, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İşletme, Ekonometri ve Biyoistatistik gibi bölümlerde gerek lisans gerekse lisansüstü okutulan "Veri Madenciliği" dersinin içeriğine uygundur. Kitap, bu alanlara ek olarak büyük veri analizi, biyoinformatik, resim işleme gibi alanlarında çalışan araştırmacılar için de yardımcı kaynak niteliğindedir.
Bu kitap öğrenciler ve araştırmacılar tarafında anlaşılması kolay bir dille yazılmıştır. Veri madenciliği algoritmaları adım adım verilerek uygulamalarla birlikte desteklenmiştir. Elde çözümü yapılan her bir örneğin, R ortamında da çözülmesi ve yorumlanmasıyla konuların daha iyi bir şekilde anlaşılması hedeflenmiştir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Özellik Seçim Yöntemleri
- Sınıflandırma Yöntemleri 
- Sınıflandırma Kalitesinin Ölçümü
- Birliktelik Kuralları
- Kümeleme Yöntemleri
- Kümeleme Kalitesinin Ölçümü 
- İkili Kümeleme (Biclustering) Algoritmaları
- İkili Kümeleme Değerlendirme Ölçüleri
- Gen Verileri
- R Uygulamaları
 
 

ISBN: 9789750253478

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 254

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,