../resim/urun/211486_B.jpg
Türkiye’de Tarih Eğitimi Araştırmaları El Kitabı

Editör(ler): İsmail H. Demircioğlu Ebru Demircioğlu
Yazar(lar): İsmail H. Demircioğlu Ebru DemircioğluBahri AtaAslı Avcı Akçalı Aydın GüvenBülent AkbabaRamazan KayaSelahattin Kaymakcıİbrahim TuranGülin KarabağAkif PamukAhmet ŞimşekTercan YıldırımFunda AlaslanHüseyin KöksalAhmet Muhammet Tokdemir İsmail H. Demircioğlu
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

35,70 % 15 indirim
42,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Tarih ve tarih eğitimi kavramları Cumhuriyetle beraber Türk eğitim sisteminin gündeminde yerini almıştır. Cumhuriyeti kuran kadro, Anadolu’da var olabilmek ve Türk siyasi varlığının devamı için yeni bir vatandaşlık anlayışı ve kimlik inşası süreci başlatmıştır. Bu süreçte tarih ve tarih eğitimi temel araçlardan birisi olarak görülmüş ve bu alanda devletin de desteğiyle önemli çalışmalar yapılmıştır. Bu alanda yapılan çalışmaların diğer bir gerekçesi ise, Türk Milleti’ne isnat edilen yalan ve yanlış iftiralara cevap vermektir. Başka bir deyişle tarih bilimi ve tarih eğitimi, yıllarca Batı’nın evrensel medeniyete katkı sağlamadıkları gerekçesiyle eleştirdikleri Türkler için bir aklanma ve kimlik inşa aracı olarak görülmüş ve kullanılmıştır. Ülkemizde tarih eğitimi araştırmaları incelendiği zaman, alandaki çalışmaların uzun süre literatüre dayalı teorik araştırmalar olarak yürütüldüğü görülür. Sayıları çok olmayan bu çalışmalar daha ziyade tarih eğitiminin önemi, neden ve nasıl öğretilmesi gerektiği üzerine odaklanmıştır. 1990’lı yıllara kadar tarih eğitimi problemlerinin tespiti ve bu problemlerin çözümüne yönelik saha çalışmaları yok denecek kadar azdır. Bu süreçte başlayan saha çalışmalarının sayısında 2000’li yıllarla beraber bir artış meydana gelmiştir. Günümüzde ise tarih eğitimi alanında teorik ve saha çalışmalarına dayanan önemli bir literatür oluşmuştur. Buna karşın, bu çalışmaların neler olduğu ve değerlendirilmesiyle ilgili ülkemizde yeterli araştırmalar bulunmamaktadır. Özellikle lisansüstü düzeyde akademik çalışma yapanlara fikir verip onları yönlendirebilecek detaylı çalışmalar mevcut değildir. Bu çerçevede bu boşluğu doldurmak amacıyla bu eser hazırlanmıştır.


ISBN: 9786053188322

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 368

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Türk Eğitim Tarihi M.Ö. 1000 - M.S.2019

2
Türk Eğitim Tarihi
465 adet satıldı
37,40

3
Türk Tarihi ve Kültürü
375 adet satıldı
39,10

4
Türk Eğitim Tarihi
77 adet satıldı
42,50

5
Türkiye’de Tarih Eğitimi Araştırmaları El Kitabı

6
Şu Çılgın Türkler
31 adet satıldı
52,80

7
Türk Eğitim Tarihi Orta Asya’dan Günümüze

8
Deniz Gürsoy’ un Gastronomi Tarihi

9
Türkiye Üniversite Tarihi
6 adet satıldı
25,50

10
Türkiye Türkçesi
3 adet satıldı
25,50


ETİKETLER
,