../resim/urun/211503_B.jpg
Türkiye Coğrafyası Araştırmaları - Prof. Dr. Mesut Elibüyük’e Armağan

Editör(ler): Ferhat Arslan
Yazar(lar): Ali ÖzçağlarArife KaradağAyşe ÇağlıyanBayram ÇetinÇiğdem ÜnalEmin ToroğluÖmer KayaErkan YılmazFaruk AlaeddinoğluFerhat ArslanHandan ArslanKadir TemurçinYolcu AldırmazMurat KarabulutMurat TanrıkuluMustafa Kemal ÖztürkMustafa YakarNevin ÖzdemirHulusi KaragelSaadettin TonbulMuzaffer SilerSaliha KodayZeki KodayÇağlar Kıvanç Kaymaz Emine YılmazSerdar VardarYücel DinçDöndü Üçeçam Karagel Leman İncedereRahime Şen
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

39,10 % 15 indirim
46,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitabın Tamamını Ücretsiz İndirebilirsiniz

Türkiye, Asya ve Avrupa kıtalarını bağlayan bir köprü görünümünde olmasının da etkisiyle jeopolitik konumu itibariyle dünyanın sayılı ülkelerinden birisidir. Jeopolitik konumun yanında, bir açık hava müzesi görünümünde olması, farklı medeniyetlerden miras kalmış kültürel zenginlikleri ve tarihî eserleri ile de Türkiye birçok ülkeyi kıskandıracak turizm potansiyelini içinde barındırmaktadır. Türkiye’nin sahip olduğu bu özellikler ülke içinden ve dışından araştırmacı ve akademisyenlerin ilgisini cezbetmiş ve sayısız çalışmanın da konusu olmuştur. Muhtelif disiplinlerden çalışmacının birbirinden ayrı bakış açılarıyla kaleme aldıkları bu araştırmalar, Türkiye’nin zenginliklerini gözler önüne sermiş ve ülkenin değerlerinin, kültürünün, ekonomisinin ve fiziksel özelliklerinin çeşitli kesimlerle paylaşılmasını sağlamıştır. Türkiye Coğrafyası Araştırmaları başlıklı bu çalışma, farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenleri bir araya getirerek Türkiye Coğrafyası ile ilgili çalışmaların derlenmesini sağlamasının yanında, Türkiye’de coğrafyanın gelişmesinde önemli bir rolü olan Prof. Dr. Mesut ELİBÜYÜK’e ithaf edilmesi nedeniyle de değer kazanmıştır.


ISBN: 9786053188858

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 636

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,