../resim/urun/212302_B.jpg
R ile Uygulamalı İstatistik

Editör(ler):
Yazar(lar): İbrahim DemirErhan ÇeneHasan KaraboğaErsin ŞenerSerkan AkoğulÖmer BozkırBatuhan Özkan
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

54,00 % 10 indirim
60,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Veri bilimi, büyük veri analitiği ve veri görselleştirme gibi alanlarda kullanımı günden güne artan  R programlama dili son yıllarda istatistiksel analizlerde en çok tercih edilen programlama dillerinden biri olmuştur. Ücretsiz ve açık kaynak olması, hem hazır yazılmış paketleri kullanmaya olanak sağlaması hem de kullanıcıya kendi kodunu yazma imkânı vermesi bu programlama dilinin en büyük avantajları olarak görülmektedir.
 
Bu kitap, okuyucuların hiçbir R programlama dili geçmişi olmadığını varsayarak pek çok istatistik ve veri bilimi konularını kapsamaktadır. Hem R programlama dilinin temelini vermesi hem de giriş üstü seviye programlama yöntemlerini içermesi bu kitabı benzerlerinden ayırmaktadır. Kitap bu yönüyle hem R programlama dilini yeni öğrenmek isteyenler için bir başvuru kılavuzu niteliği görecek, hem de giriş seviyesinde R kullanabilen kişiler için güzel bir kaynak kitap olacaktır.
Bunun yanında istatistik biliminin birçok bilim ile etkileşim halinde olması bu kitabın çok geniş bir kitleye hitap edeceğinin göstergesidir. Özellikle tıp, sosyal bilimler ve mühendislik, bankacılık ve finans, bilişim ve eğitim alanlarında çalışan ve belirli bir yazılım programının imkânlarıyla kısıtlanmak istemeyenler R programının esnek yapısının nasıl kullanacağını bu kitapla öğreneceklerdir.  
 
Bu kitap veri bilimi ile ilgilenen ve istatistiğin temellerini R programı dili ile öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir ve R programlama dili öğrenmek isteyenler için sağlam bir başvuru kitabı niteliğindedir.

ISBN: 9786059594219

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2000
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 384

Ebat: 16.5x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,