Pegem.Net../resim/urun/212606_B.jpg
Kişilik Kuramları

Editör(ler) : Dilek Gençtanırım Kurt  Evrim Çetinkaya Yıldız  
Yazar(lar) : Ezgi Toplu Demirtaş  İlhan Yalçın Burcu Özgülük Gizem Öztemur Sümeyye Derin Özlem Karaırmak Didem Aydoğan Nagihan Oğuz Duran Özlem Ulaş Seval Kızıldağ Özlem Tagay Zeynep Karataş Dilek Avcı Ezgi Özeke Kocabaş Çiğdem Topçu Uzer  Evrim Çetinkaya Yıldız  Dilek Gençtanırım Kurt  Ertuğrul Talu Ekrem Sedat Şahin  Selen Demirtaş Zorbaz  Tuğba Sarı 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

37,50 % 25 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ruh sağlığı alanında lisans ve lisansüstü düzeyde farklı programlarda yer alan “kişilik kuramları” dersi için ana kaynak olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olan bu kitapta 17 bölüm yer almaktadır. Giriş bölümleri dışında yer alan 15 bölümde kişiliğe ilişkin açıklamaları ile dikkat çeken 24 kuramcı ve bu kuramcılar tarafından öne sürülen 19 kuram ele alınmıştır. Ele alınan kuramlar anlatılırken kuramın insan doğasına bakışı, kişiliğin yapısına dair görüşleri ve kişiliğin gelişimine ilişkin açıklamaları ayrıntılı bir şekilde sunulmuştur. Her bölümün sonunda kuramda yer alan kavramların anlaşılabilirliğini arttırmak üzere gerçek yaşamdan ünlü bireylerin kişilik analizlerine yer verilmiştir. Bu bağlamda kitapta ayrıca 13 ünlü kişinin yaşam öyküsü ve kişilik analizi bulunmaktadır. Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanından 21 yazar tarafından hazırlanan bu kitabın kapsamlı içeriği ve kullanılan dilin anlaşılırlığı sebebiyle lisans ve lisansüstü düzeydeki öğrenciler için temel bir kaynak oluşturması beklenmektedir. Her bir bölüme ilişkin hazırlanan PowerPoint sunumlarına yayınevinden ulaşmak mümkündür. Kitabı geliştirmek üzere öneri ve eleştirilerinizi digenc@gmail.com ve evrimcetinkaya@gmail.com e-posta adreslerinden editörlere iletebilirsiniz.


ISBN: 9786052410356

Baskı Sayısı: 4.Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 664

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz