../resim/urun/212614_B.jpg
Fizik Öğretimi

Editör(ler): Ahmet İlhan ŞenAli Rıza Akdeniz
Yazar(lar): Ali Rıza AkdenizAhmet İlhan ŞenHasan ÖzcanOrhan KaramustafaoğluMurat DemirbaşMetin OrbayErdal TaşlıdereKadir DemirPatrick EnderleTuğçe GülKatie WadeAzhar QureshıHüseyin KüçüközerFikret KorurÖzlem OktayDerya Kaltakçı Gürel Esin ŞahinHülya ErtaşKemal YürümezoğluNevzat YiğitNedim AlevTuncay Özsevgeç
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

54,40 % 15 indirim
64,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ülkemizde fizik eğitiminin gelişimi ile birlikte akademik alanda çok sayıda nitelikli araştırmalar, projeler ve yayınlar yapılmaktadır. Ancak gerek uluslararası gerekse ulusal anlamda yapılan bu çalışmaların öğretimdeki uygulamalara nasıl yansıtılacağına yönelik kolay erişilebilir kaynak eksikliği bulunmaktadır. Bu kitap eğitim fakültelerinin Fizik Öğretmenliği programlarındaki Fizik Öğretim Yöntemleri I, II ile diğer alan eğitimi derslerine yönelik bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Kitap aynı zamanda benzer amaçla pedagojik formasyon gibi eğitimlerde de öğretim materyali olarak kullanılabilir. Ayrıca halihazırda görev yapan fizik öğretmenlerimiz de derslerini zenginleştirmek için bu eseri bir araç olarak değerlendirebilirler. Bunun dışında kitap her ne kadar fizik öğretimi odaklı olsa da, ele alınan konu ve kavramlar bakımından bütün fen bilimleri öğretmen adayları ile öğretmenleri de bu eserden faydalanabilir. Kitapta yer alan bölümler fizik/fen bilimleri öğretiminde faydalanılan kuram, yaklaşım, model ve yöntemlerle birlikte alan yazında tartışılan güncel problemleri içermektedir. Her bir konu öncelikle kuramsal olarak temel düzeyde açıklanmış, daha sonra uygulamalı olarak etkinlikle örneklendirilmiştir. Bölümlerin sonunda ilgili bölümün kazanımlarını temel alan değerlendirme soruları bulunmaktadır. Ayrıca yazar/lar tarafından konu ile ilgili yararlanabilecek kaynaklar önerilmiştir.


ISBN: 9786052410646

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 560

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Fizik 1
153 adet satıldı
42,50

2
Fizik 2
109 adet satıldı
42,50

3
Örnek Aktivitelerle Fizik ve Günlük Yaşam

4
Fizik ve Mühendislikte Matematik Yöntemler

5
Kuantum Mekaniğine Giriş
42 adet satıldı
30,15

6
İstatistik Mekaniğe Giriş
36 adet satıldı
24,75

7
Atom Ve Molekül Fiziği Problem ve Çözümleri

8
Atom Fiziği
25 adet satıldı
53,55

9
Atmosfer Fiziği
21 adet satıldı
37,80

10
İstatistiksel Mekanik
6 adet satıldı
58,50


ETİKETLER
,