Pegem.Net../resim/urun/212614_B.jpg
Fizik Öğretimi

Editör(ler) : Ahmet İlhan Şen Ali Rıza Akdeniz 
Yazar(lar) : Ali Rıza Akdeniz Ahmet İlhan Şen Hasan Özcan Orhan Karamustafaoğlu Murat Demirbaş Metin Orbay Erdal Taşlıdere Kadir Demir Patrick Enderle Tuğçe Gül Katie Wade Azhar Qureshı Hüseyin Küçüközer Fikret Korur Özlem Oktay Derya Kaltakçı Gürel  Esin Şahin Hülya Ertaş Kemal Yürümezoğlu Nevzat Yiğit Nedim Alev Tuncay Özsevgeç 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

36,98 % 15 indirim
43,50

Sepete At
Yaklaşık 1 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ülkemizde fizik eğitiminin gelişimi ile birlikte akademik alanda çok sayıda nitelikli araştırmalar, projeler ve yayınlar yapılmaktadır. Ancak gerek uluslararası gerekse ulusal anlamda yapılan bu çalışmaların öğretimdeki uygulamalara nasıl yansıtılacağına yönelik kolay erişilebilir kaynak eksikliği bulunmaktadır. Bu kitap eğitim fakültelerinin Fizik Öğretmenliği programlarındaki Fizik Öğretim Yöntemleri I, II ile diğer alan eğitimi derslerine yönelik bir kaynak olarak hazırlanmıştır. Kitap aynı zamanda benzer amaçla pedagojik formasyon gibi eğitimlerde de öğretim materyali olarak kullanılabilir. Ayrıca halihazırda görev yapan fizik öğretmenlerimiz de derslerini zenginleştirmek için bu eseri bir araç olarak değerlendirebilirler. Bunun dışında kitap her ne kadar fizik öğretimi odaklı olsa da, ele alınan konu ve kavramlar bakımından bütün fen bilimleri öğretmen adayları ile öğretmenleri de bu eserden faydalanabilir. Kitapta yer alan bölümler fizik/fen bilimleri öğretiminde faydalanılan kuram, yaklaşım, model ve yöntemlerle birlikte alan yazında tartışılan güncel problemleri içermektedir. Her bir konu öncelikle kuramsal olarak temel düzeyde açıklanmış, daha sonra uygulamalı olarak etkinlikle örneklendirilmiştir. Bölümlerin sonunda ilgili bölümün kazanımlarını temel alan değerlendirme soruları bulunmaktadır. Ayrıca yazar/lar tarafından konu ile ilgili yararlanabilecek kaynaklar önerilmiştir.


ISBN: 9786052410646

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 560

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Genel Fizik ve Teknolojinin Bilimsel İlkeleri

2
Genel Fizik 1
105 adet satıldı
27,63

3
Örnek Aktivitelerle Fizik ve Günlük Yaşam

4
Genel Fizik Problem Çözümleri ve Teknolojinin Bilimsel İlkeleri

5
Genel Fizik 2
77 adet satıldı
27,63

6
Modern Fiziğe Giriş (Problem Çözümlü)

7
Kuantum Mekaniğine Giriş
34 adet satıldı
30,00

8
Fizik ve Mühendislikte Matematik Yöntemler

9
Atom Fiziği
20 adet satıldı
34,85

10
Fizik İlkeleri 2
6 adet satıldı
33,15