Pegem.Net../resim/urun/212615_B.jpg
Fen Bilimleri Öğretimi

Editör(ler) : Mutlu Pınar Demirci Güler  
Yazar(lar) : Bayram Demirci Osman Serhat İrez  Çiğdem Han Tosunoğlu  Fethiye Karslı Yasemin Gödek Dilber Polat Dilek Karışan Çiğdem Şahin Ahmet Kılınç Osman Serhat İrez  Arzu Sönmez Eryaşar  Semanur Güngör Şirin Yılmaz Mehmet Demirbağ Şule Çalışkan Muhammed Muzaffer Özhan  Zeynep Neslihan Köylü  Mutlu Pınar Demirci Güler  Rahmi Yağbasan Tezcan Kartal Barış Eroğlu Ümit Demiral Ebru Zeynep Muğaloğlu  Ş. Nazlı Can  Gaye Ceyhan Bekir Yıldırım Elif Deniz Öztürk  Yasemin Büyükşahin Gülşah Uluay Alev Doğan Tuncay Özsevgeç 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

28,50 % 25 indirim
38,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Newton’ın kafasına elma düştüğünü, Archimedes’in hamamdan “Eureka” diye bağırarak çıktığını hepimiz biliriz, peki ya öncesi ve sonrası? Doğa hiçbir bilgiyi rastlantısal bir şekilde bilim insanlarına sunmaz, bilimsel bilgiye ulaşmak ve bilimsel gelişim bir süreç işidir. Eğitimciler olarak bu noktada bizim payımıza düşen, öncesini ve sonrasını uygun dillerle yani yöntem ve tekniklerle öğrenenlere kazandırabilmektir. Bu amaç doğrultusunda kullanılan yaklaşım, yöntem ve teknikler zaman içinde değişim gösterse de günümüz eğitim sürecinden beklenen, öğrenme sürecine aktif katılım sağlayan, hayal gücünü bilgisi ile destekleyen, bilginin kullanılır alanlarını yönetebilen, konuya ilişkin çözüm ve olasılıkları sentezleyebilen ve istenen hedefe ulaştığında da tıpkı Archimedes gibi “buldum” diyebilen, heyecan duyabilen, yaratıcı bireyler yetiştirmektir. Fen bilimleri eğitiminde kullanılabilecek yöntemleri temel alan bu kitap 17 bölümden oluşmaktadır. İlk altı bölüm, fen eğitimine ilişkin temel konuları, sonraki on bölüm öğrencinin zihinsel süreçlerinin aktive edildiği ve bilimsel bilginin edinilmesinin yanı sıra kullanılmasını hedef alan yöntemleri, son bölüm ise öğretimi değerlendirme sürecini içermektedir. Bölümlerde yer alan öğretim yöntemleri, MEB Talim Terbiye Kurumu Başkanlığı tarafından belirlenen 3. sınıftan 8. sınıfa kadar fen bilimleri dersi kazanımları doğrultusunda uygulamalı örneklerle desteklenmiştir. Kitap lisans ve lisansüstü düzeydeki eğitimcilere ışık tutmayı amaçlamaktadır.


ISBN: 9786052410660

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 408

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz