../resim/urun/212634_B.jpg
Örgütsel Davranış ve Yönetimi

Editör(ler): Servet ÖzdemirNecati Cemaloğlu
Yazar(lar): Necati CemaloğluFatih ŞahinYaşar KondakçıMehmet BoyacıMehmet GüvenGülten ÖzdemirAli ÜnalDeniz GülmezKadir Beycioğluİdris ŞahinMuammer ErgünFerudun SezginEmre SönmezMuhittin AcarAtiye Seda İntepe Servet ÖzdemirKübra YenelCüneyt BelenkuyuCemil YücelErcan YılmazNecmi GökyerAli TaşYakup ÖzErgün RecepoğluMurat Gürkan GülcanZeynep Bumin Süzen Figen EreşUfuk ErdoğanKamile DemirDidem KoşarSerkan KoşarAbbas ErtürkGalip YükselAdnan Boyacı
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

53,55 % 15 indirim
63,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dünyada hızlı bir değişme, gelişme ve yenileşme yaşanmakta, hızlı bir biçimde bilgi üretilmekte ve üretilen bilgi aynı oranda eskimekte ve önemini yitirmektedir. Bu gelişme ve yenilikler, örgütleri, örgütlerin yapısını, insan ilişkilerini, değerleri, kültürleri ve örgüt yapılarını etkilemektedir. Değişen teknoloji ile birlikte örgüt yapıları yeniden düzenlenmekte, bilişim teknolojileri etkili olarak kullanılmaya başlanmakta ve örgütün insani yönü ayrı bir anlam ve önem kazanmaya başlamaktadır. Örgütün yapısal yönü bir kutuya konan yumurtalara benzetilirse, insan boyutu ve dolayısıyla örgütsel davranış yönü bu yumurtalar arasına konan köpük, gazete kâğıdı ya da samana benzetilebilir. Mao “Devrimler ithal edilemez.” der. Aynı durum kültürler için de geçerlidir. Hiçbir kültür diğerlerinden ödünç alınamaz, aynen taklit edilemez. Örgütlerde insan davranışının anlaşılması büyük ölçüde toplumun ve içinde bulunduğu örgütün kültürünün bir sonucudur. Kendi kültürel perspektiflerinden sosyal olaylara bakamayan toplumlar, başka kültürlerin bakış açısı ve çözümlerinin yarattığı sorunlar ile boğuşmak durumunda kalmaktadırlar. Çalışanın örgütle bütünleşmesinde, örgütün formal yapısı ile özdeşleşmesinde etkili olan ana faktör örgütsel davranış boyutudur. Örgütsel davranış disiplinlerarası bir bilim dalıdır. Kaynağını psikoloji, sosyal psikoloji, antropoloji, sosyoloji, endüstri psikolojisi, örgüt ve yönetim kuramları ve stratejik yönetim yaklaşımlarından alır. Bu disiplinler, yaklaşımlarını her örgütün yapısına göre uyarlar; yönetim ve insan kaynakları alanlarında etkin olarak işe koşar. Örgütlerdeki çalışanların davranışlarını anlamada, eylemlerini yönlendirmede ve karar süreçlerini etkilemede, örgütsel davranış biliminin çıktılarından yararlanılır. Örgütsel davranış aynı zamanda örgütün amaçlarına ulaşmasında birey ve örgüt etkileşiminde önemli işlevlerin yerine getirilmesinde etkili olur.


ISBN: 9786052410196

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 712

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Sisteminde Teftiş
1149 adet satıldı
31,45

2
Çatışma Yönetimi
316 adet satıldı
29,75

3
Örgütler ve Kültürler
209 adet satıldı
27,20

4
Örgütsel Gelişme
205 adet satıldı
29,75

5
Örgütsel Sosyalleşme
65 adet satıldı
24,65

6
Toplam Kalite Yönetimi Kuram İlkeler Uygulamalar

7
Avrupa Birliği Fonları İçin Proje Nasıl Hazırlanır

8
Kurumsal Yönetim
5 adet satıldı
43,20

9
Toplam Kalite Yönetimi
1 adet satıldı
32,25

10
İşletme Yönetiminde Eğitim ve Geliştirme


ETİKETLER
,