Pegem.Net../resim/urun/213349_B.jpg
Georges Simenon Türkiye’de

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Kolektif  
Yayınevi: Everest Yayınları

20,83 % 25 indirim
27,78

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"Georges Simenon, Edgar Allan Poe gibi, Arthur Conan Doyle gibi, Agatha Christie gibi polisiye edebiyatın kurucularından biridir. Polisiye romana sadece Fransızcanın inceliklerini katmakla kalmamış, aynı zamanda psikolojik bir zenginlik de getirmiştir. Bu büyük yazarın ülkemizde yaşadıklarını okumak, kültürümüzün onu nasıl etkilediğini görmek benzersiz bir deneyim." 
-Ahmet Ümit-
 
Georges Simenon, yazarlık kariyerinin henüz başlarında, 1933 yılında Türkiye`yi ziyaret eder. Öncelikli amacı, 1929 yılından beri Büyükada`da sürgün hayatı yaşamakta olan Troçki ile röportaj yapmaktır.
 
Simenon`un Türkiye macerası, kitapta yer alan bu röportajla sınırlı kalmaz. Türkiye`nin insanlarından, kültüründen çok etkilenen yazar, büyük bir hayranlık duyduğu İstanbul`un gece hayatına da karışır, `Cumhuriyet`ten daha yaşlı` olan şehrin suç dünyasının izini sürer, Pera`da, Rejans`ta, Eyüp Mezarlığı`nda, Galata`nın arka sokaklarında, Boğaz`da dolaşır; Ankara`yı ziyaret eder, Akdeniz`de yolculuk yapar.
 
Kendisinde derin izler bırakan Türkiye yolculuğundan geriye, 30`lu yılların Türk toplumunun genel havasını, muazzam gözlemlerle, ayrıntılarla, kesitlerle canlı bir şekilde aktardığı Karşı Penceredeki İnsanlar ve Avrenos`un Müşterileri adlı iki roman, fotoğraflar, öyküler ve röportajlar kalacaktır.
 
Simenon Türkiye`de, Ahmet Ümit`in önsözüyle, usta yazarın Türkiye metinlerini ve fotoğraflarını bir araya getiriyor.

ISBN: 9786051850627

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 480


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz