Pegem.Net../resim/urun/213815_B.jpg
Yabancılar Hukuku

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Aydoğan Asar 
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

37,80 % 10 indirim
42,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yabancı olma niteliğinin söz konusu olduğu ve konusunu ulusal veya uluslararası kaynaklardan gelen kuralların uygulanmasının oluşturduğu olumlu ya da olumsuz şekilde düzenlenmiş kurallar bütünü olan yabancılar hukuku; bireyin veya bir grubun uluslararası sınırı geçmesi veya devletin içinde yer değiştirmesi olan göç; insanların yer değiştirmesiyle ortaya çıkan yeni durumun idaresini/çekip-çevrilmesini ifade eden göç yönetimi.
 
Günümüzde bu üç kavram, uluslararası ilişkilerde ve ülkelerin iç yönetimlerinde stratejik önemde görülen kavramlardır. Çünkü küresel koşullar bu şekilde devam ettiği sürece, düzenli olmayan göç, insanların çaresizliğe tepkisi olarak ortaya çıkmaya ve dünya gündemin üst sıralarındaki yerini korumaya devam edecektir. Bu nedenle ülkeleri, toplulukları, göçmenleri ve ailelerini farklı şekillerde etkileyen, bir takım zorlukları ve fırsatları içinde barındıran göçün tüm boyutlarıyla etkin şekilde yönetilmesi kaçınılmazdır. 
 
04.04.2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu, Türkiye`de yabancılar ve göç hukukunda yeni bir dönemin başlangıcıdır. Amaç; düzenli ve düzensiz göçü, ulusal ve uluslararası kurallar çerçevesinde akılcı bir politikayla yönetebilmek, ülkenin ve göçmenlerin yararına olacak en iyi uygulamaları hayata geçirebilmektir.
 
Yabancılar ve göç hukukunun kuramsal yapısını uygulamaya dönük şekilde okuyucuya aktarmayı ilke edinen Yazar, kaleme aldığı eserlerinde sıkça başvurduğu ‘soru sorma ve cevaplama ‘yöntemini burada da kullanarak, karmaşık yapıdaki göç konularına yol ve ufuk açıcı katkılar verebilmek amacındadır.
 
Konu Başlıkları
Göç Kavramı ve Sınır Yönetimi – Vize – Ülkeye Giriş
Giriş Yasağı – Taşıyıcıların Sorumluluğu
İkamet ve Çalışma İzni – Vatansızlık
Sınır Dışı ve İdari Gözetim – Geri Gönderme Merkezi
Uluslararası Koruma (İltica–Sığınma) – Geçici Koruma
Yabancı Öğrencilik – Uyum – Taşınmaz Edinme
Yabancı Misyon Personeli – İdari Yaptırımlar
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü

ISBN: 9789750256493

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 336

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz