Pegem.Net../resim/urun/216171_B.gif
2018 DHBT Tüm Adaylar İçin Tafsilat Detaylı Konu Anlatımı

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mehmet Ümütli 
Yayınevi: Yedibeyza Yayınları

36,00 % 40 indirim
60,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Diyanet İşleri Başkanlığı İhtisas Eğitim Merkezi Fıkıh-Arapça Eğitim görevlisi Mehmet ÜMÜTLİ tarafından hazırlanan bu kitap bu alanda yazılmışen güvenilir ve en sağlam;  özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.
 
“DHBT SINAVINI KAZANDIRAN KİTAP!” ilkesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırladık…
 
Geçmiş yıllarda Diyanet tarafından yapılan bütün sınavlarda başarımızı kanıtladık ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazandık ve TAVSİYE EDİLEN TEK KİTAP olmayı başardık…
 
Çalışmamız Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimize yönelik olarak titiz bir şekilde kaleme alınmıştır.
 
DHBT Sınavına Girecek Adaylarımıza Önemli Tavsiyeler
 
1. Öncelikle şu önemli noktayı ifade etmeliyiz ki DHBT-I ve DHBT-II sınavlarının soruları OSYM  tarafından hazırlanmaktadır. Bu konuda değişik şaibeler ve söylentiler yayınevleri tarafından bilinçli çıkarılmakta ve adayın bocalayıp yayınladıkları değersiz kitapları almaları sağlanmaktadır.
 
2. Yapılacak DHBT-I ve II sınavlarındaki sorular DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’nda çalışacak olan adayları tespit etmek amacıyla dikkatle hazırlanmakta olup ve çoğunlukla bilgi içerikli sorulardan oluşacaktır. Zira bileni bilmeyenden ayırmanın bundan başka bir doğru yolu bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak yorum soruları sorulacağına dair şaibeler kurumumuz dışında çalışanlar tarafından bilinçli olarak ortaya atılan iddialardır. Bu sebeple adaylarımızın işi şansa bırakmamaları ve sınava çok iyi hazırlanmaları gerekmektedir. Zira Diyanet İşleri Başkanlığı’nda boş olan kadrolar ve din görevlisi ihtiyacı her geçen yıl ciddi oranda azalmaktadır.
 
3. Diyanet Sınavlarına yönelik alan, adeta bir rant kapısı olmuştur, dolayısıyla bu alanın uzmanı olmayan, hatta basit bir fetva sorusuna dahi cevap vermekten aciz insanlar bu alana girmektedirler ve değişik yayınlarla “bilgi kirliliği”ne sebep olmakta ve bir umutla sınava girecek kardeşlerimizi üzülerek ifade edelim ki kandırmaktadırlar. “Komisyon” adında kim oldukları bilinmeyen, beklide hayatında hiç mihraba geçmemiş insanlar tarafından hazırlandığı iddia edilen çalışmalar bunlardan sayılabilir. Sınava girecek olan kardeşlerimize tavsiyemiz bu karakterdeki yazarların ve yayınevlerinin bilgi kirliliğine sebep olan kitaplarına itibar etmemeleridir.
 
4. Son olarak DHBT ve Diyanet’e yönelik yapılan bütün sınavlarda güvenebileceğiniz tek yayınevinin YEDİBEYZA yayınları olduğunu iftiharla ifade ediyoruz.
 
KİTABIMIZIN İÇERİĞİ
 
- KUR’ÂN ve TEFSÎR BİLGİSİ
 
- MEAL BİLGİSİ
 
- TECVÎD BİLGİSİ
 
- İSLAM İNANÇ ESASLARI
 
- İSLAM MEZHEPLER TARİHİ
 
- SİYER BİLGİSİ ve İSLAM TARİHİ
 
- İSLAM AHLAKI
 
- İSLAM İBADET ESASLARI
 
- HİTABET BİLGİSİ
 
- HADİS BİLGİSİ
 
- DİNLER TARİHİ
 
 KİTABIMIZIN BELİRGİN ÖZELLİKLERİ:
 
1. Alanında Uzman Güvenilir Yazar (DİB. Eğitim Görevlisi Mehmet ÜMÜTLİ) 
 
2. En Geniş ve Kapsamlı Konu Anlatımı. (Çalışmamız bu alanda yazılmış en kapsamlı kaynaktır.)
 
3. Konu Anlatımında Önemli Noktalar Koyulaştırılarak Dikkat Çekilmiştir.
 
4. Konu İçinde Verilen Bilgi Notu ile Püf Noktalar Belirtilmiştir.
 
5. 760 sayfa
 
6. Kısacası EN GÜVENİLİR KAYNAK…

ISBN: 9786056199158

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 600

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz