Pegem.Net../resim/eResim/414432.jpg
Sigortacılığa Giriş

Editör(ler):
Yazar(lar): Deniz ÇAKMAK - Barış DEMİRTAŞ Feride HAYIRSEVER BAŞTÜRK
Yayınevi: Akademi Consulting Training

24,00 % 40 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Sigorta, benzer risklerle karşı karşıya olan kişilerin prim ödemesi suretiyle toplanan tutarlarla, o risklerin gerçekleşmesi durumunda oluşan zararın karşılanması şeklinde uygulanan bir risk yönetim şeklidir. Kişilerin sahip oldukları varlıkların ve kendi yaşamlarında karşılaşabilecekleri risklerin farkında olmaları ve bu riskleri en aza indirme çabasını göstermeleri son derece önemlidir. Benzer şekilde ticari hayatta faaliyette bulunan bütün kurum ve işletmeler için de farklı riskler söz konudur.

Karşılaşılan risklerin ve olası hasarların boyutları büyüdükçe daha çok kişi veya işletme zarar görmekte ve afet/ felaket gibi tanımlamalar yapılmaktadır. Bu kapsamda ülke ekonomisi de bundan büyük yaralar almaktadır. Ülkelerin gelişmişlik düzeyi incelenirken; sigortalı sayısı, toplam prim tutarı, poliçe sayısı ve prim tutarları ile ülkedeki gelir seviyesi de bir faktör olarak ele alınmakta ve bu faktörlerin artması gelişmişlik seviyesini yükseltmektedir. Sigorta ile ulusal ve uluslararası ticaretin gelişmesi ve büyümesi desteklenmekte ve işletmeler olası hasarlara karşı koruma altına alınabilmektedir.

Sigorta sektörü toplanan primlerin, fon yaratma fonksiyonu ile ekonomiye kazandırılmasında, tasarruf oranlarının arttırılmasında da görev almaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin dünyadaki ve ülkemizdeki artan uygulamaları bunun göstergesidir.

Bu tablo içinde sigorta bilincinin oluşturulması, bu alanda eğitim almış kişilerin sektörde istihdamının artması sigorta sektörünün geleceği için son derece önemlidir. Sigortacılık işlemleri üzerine yazılan kitapların sayısının artma eğilimine girmesi de sevindiricidir.

Bu kitap üniversitelerin "Sigortacılık” bölümü öğrencileri için temel kitap olarak hazırlanmıştır.


ISBN: 9786059048590

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2017
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 240

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Genel Muhasebe
586 adet satıldı
45,90

2
İşletme Bilimine Giriş
70 adet satıldı
29,70

3
Temel İnşaatı
28 adet satıldı
36,00

4
Süperiletkenlik Fiziğine Giriş

5
Yarı Mikro Kalitatif Analiz
15 adet satıldı
34,20

6
Genel Ekonomi
9 adet satıldı
42,30

7
Ağaç İşleri Teknik Resmi

8
Girişimciler İçin İşletme Yönetimi

9
Ticari İşletme Hukuku
1 adet satıldı
18,00

10
İcra Ve İflas Hukuku
1 adet satıldı
23,40