Pegem.Net../resim/urun/217426_B.jpg
Matematiği Öğretme Bilgisi

Editör(ler):
Yazar(lar): Adnan Baki
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

54,40 % 15 indirim
64,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Toplumsal kalkınmamız, doğrudan kültürlü, erdemli, sosyal olaylara duyarlı, üreten, sorgulayan, problem çözen, yeniliklere açık bireylere sahip olmamıza bağlıdır. Bu açıdan bakıldığında matematik eğitimi bir milli mesele olarak karşımızda durmaktadır. Çünkü matematik eğitiminin derdi toplumun matematik okuryazarlık düzeyinin yükseltilmesidir.

Matematik okuryazarlığı bireyin muhakeme ve karar verme süreçlerini kullanarak verileri yorumlaması, zaman-mekân ilişkisi kurması, matematiği bir iletişim aracı olarak kullanması, problem çözmesi ve çevresindeki dünyayı doğru anlamasıdır. Matematik okuryazarı olmayan bir toplumun sağlıklı muhakemesi olur mu? Sağlıklı muhakemesi olmayan bir toplumun sağlıklı demokrasisi olur mu? Matematiği olmayan bir toplumun bilim yapması, bilgi üretmesi mümkün olur mu? Matematiği olmayan bir toplumun silikon vadisi olur mu?

Cevaplarını bildiğimiz bu soruların çözümünün sorumluluğunu matematik eğitimcisiolarak Prof. Dr. Adnan Baki her zaman omuzlarında hissetmiştir. 1994 yılında Londra Üniversitesinde doktorasını tamamladıktan sonra Türkiye’nin ilk matematik eğitimi doktorandı olarak yurda döndü. O günden bugüne matematik eğitimi adına yapılması gereken birçok şeyi yapmaya ve söylenmesi gereken birçok şeyi söylemeye çalıştı. Matematik eğitimi alanında 80’in üzerinde yüksek lisans öğrencisi ve 40’ın üzerinde doktora öğrencisi yetiştirdi. Matematik eğitimi alanında ulusal ve uluslararası indeksli hakemli dergilerde yayınlanmış 100’ün üzerinde makalesinin yanında 4 kitabı bulunmaktadır. Yürütücülüğünü yaptığı 1001 TÜBİTAK projesi 2012 yılında TÜBİTAK tarafından örnek proje olarak ödüllendirilmiştir. 2009 yılında kurduğu uluslararası hakemli bir dergi olan Turkish Journal of Computer and Mathematics Education dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Ülkemizde matematik eğitimi alanında bilim insanlarının iki yılda bir toplanma adresi olan TÜRKBİLMAT Sempozyumlarını düzenlemektedir. Ayrıca, kurucusu olduğu Matematik Eğitimi Derneğinin iki dönem başkanlığını yapmıştır. Bu yoğun emeğin ve mesainin karşılığı olarak 2016 yılında mensubu olduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından “üniversite özel ödülü” ile ödüllendirilmiştir.

Yazarın matematik eğitimi alanındaki birikimini yansıttığı bu kitap, matematik eğitimi adına yapılması ve söylenmesi gereken birçok şeyi içermektedir. Matematiğin öğrenilmesi ve öğretilmesiyle ilgilenen okurlarımızın bu kitapla birlikte mevcut matematiği öğretme bilgilerinin üzerine yeni bilgiler inşa edeceklerini ve mesleki gelişimlerinde yeni kapıların açılacağını ümit etmekteyiz.


ISBN: 9786052410318

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Temmuz 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 792

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Ortaokulda Matematik Öğretimi (5-8. Sınıflar)

2
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

3
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

4
Bilgisayar Destekli Geometri
53 adet satıldı
27,20

5
Cebire Giriş
31 adet satıldı
25,50

6
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

7
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
34,00

8
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
20,25

9
Temel Matematik 1
5 adet satıldı
20,25

10
Temel Matematik Cilt 2
4 adet satıldı
24,30