Pegem.Net../resim/urun/217829_B.jpg
Özel Eğitim ve Eğitim Teknolojisi

Kuramdan Uygulamaya

Editör(ler) : H. Ferhan Odabaşı 
Yazar(lar) : H. Ferhan Odabaşı Atilla Cavkaytar Ahmet Naci Çoklar Yasemin Ergenekon Hasan Karal Gülbahar Merve Çakmak Şılbır Yusuf Levent Şahin Adeviye Tuğba Tuncer Abdullah Kuzu Sakine Öngöz Hatice Kübra Sözel Adile Aşkım Kurt Halise Pelin Karasu Elif Akay Fatih Yaman Onur Dönmez Işıl Kabakçı Yurdakul  Yasemin Karal Lokman Şılbır Ufuk Tuğtekin Elçin Yüksel Selmin Çuhadar Serkan Çankaya Cem Çuhadar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap, `Eğitim Teknolojisi` ve `Özel Eğitim` gibi kavramların neler olduğunu, bu kavramların hem eğitim araştırmacıları hem de toplum için neden önemli olduğu gibi sorularla tasarlanmıştır. Aslında bu çalışma; sadece alandaki bir boşluğu doldurma, yeni ufuklara yelken açma, bir rehber yaratma ya da bir yanlışa dur deme amacıyla hazırlanmadı... Bu çalışmanın asıl amacı, Heidegger`in tanımladığı ``noksanlık`` kavramına yeni bir soluk getirmek ve yanıt üretmekti. Heidegger`e göre noksanlık şu demekti: ``Birbirine ait olanın henüz bir arada olmayışı``... Eğitim araştırmacılarının belki de yıllardır farkında olduğu, ancak çeşitli nedenler dolayısıyla birlikte inceleme olanağı bulamadıkları bir noksanlık! `Eğitim Teknolojisi` ve `Özel Eğitim`in aslında birbirlerine ne kadar ait oldukları ama ne yazık ki derli toplu bir yapıda henüz bir arada olamayışları, bir eğitim araştırmacılarının dikkatini çeken ve yıllardır bizleri huzursuz eden bir konuydu. Üstelik gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler için günümüzde göz ardı edilmeyecek kadar değerli ve öenmli bir konu! Artık bu huzursuzluğu ortadan kaldırmak gerektiği düşüncesinden hareketle, alanında uzman araştırmacılar tarafından özel eğitim ve Eğitim Teknolojisi -birlikteliği- detaylı olarak incelendi. Bu kitabın; uzmanlık alanı ayırt edilmeksizin hem eğitim araştırmacılarına, hem Özel Eğitim araştırmacılarına, hem lisans ve lisansüstü öğrencilerine, hem de bireysel okurlara faydalı olabilmesini ümit ediyoruz. Noksan bıraktığımız bir konu ileride mutlaka tamamlanacaktır.


ISBN: 9786052411773

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 284

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz