../resim/urun/220022_B.jpg
Modüler Sistemin Değerlendirilmesi

Modüler Sistem, Program Değerlendirme, Mesleki ve Teknik Eğitim

Editör(ler):
Yazar(lar): Şaban Berk
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İş piyasasının gereksinim duyduğu nitelikli ara kademe insan gücünü yetiştirmek, mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sorumluluğundadır. Nitelik gereksinimlerinin sürekli arttığı ve değiştiği günümüzde bu sorumluluğu yerine getirmek oldukça zor bir görevdir. Bir taraftan iş piyasası yeni ve daha karmaşık niteliklere gereksinim duyarken, diğer taraftan mevcut niteliklerin de sürekli güncellenmesi gerekmektedir. Mesleki ve teknik eğitim kurumları bu zor görevi eksiksiz yerine getirebilmek için sürekli arayış içerisinde olmuştur. Günümüz iş piyasasının beklentilerini karşılayabilecek bir mesleki ve teknik eğitim sistemi; yerel, bölgesel ve uluslararası beklenti ve yönelimlere duyarlı ve bu yönelimleri kolaylıkla öğretim programlarına yansıtılabilecek esnek bir yapıya sahip, öğrenen merkezli, geniş tabanlı, mesleki yeterliklere dayalı bir yapıya sahip olmalıdır.

Tüm bu beklentileri karşılayabilmek için mesleki ve teknik eğitim veren kurumların hem yapısı ve işleyişi hem de öğretim programları modüler hale getirilmiştir. Elinizde tuttuğunuz bu çalışmada modüler sistem, kilit paydaşların görüşleri doğrultusunda değerlendirilmiştir. Çünkü değerlendirmesi yapılmayan hiçbir programın kendisinden bekleneni gerçekleştirme düzeyi belirlenemez.

Çalışma, hem sektörde hem ortaöğretimde hem de yükseköğretimde otuz yılı aşkın deneyimin ürünüdür. Öncelikle, tüm paydaşlar tarafından önemi vurgulanan ancak vurgulandığı kadar önemsenmediği ortada olan; gerek eğitim gerekse de araştırma açısından statü sorunu yaşayan mesleki ve teknik eğitimin program geliştirme bağlamında tarihçesi incelenmiştir. Ayrıca araştırmaya temel oluşturacak biçimde modüler sistem ve program değerlendirme konuları da kuramsal düzeyde ele alınmıştır.


ISBN: 9786052412138

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 254

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,