../resim/urun/220208_B.jpg
Eğitim Psikolojisi

Editör(ler): Alim Kaya
Yazar(lar): Berrin Eylen ÖzyurtYaprak Engin ÜstünDiğdem Müge SiyezZeynep Deniz YöndemAslı TaylıSinem Evin AkbayNermin Çiftçi ArıdağÖzlem ÖzcanZeynep ElyasFatih CamadanAslı Uz BaşHakan Mehmet GündoğduAlim KayaMehmet Ali ÇakırSeval KızıldağZekavet Topçu KabasakalBehsat SavaşBehçet OralBaki Duy
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

45,05 % 15 indirim
53,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim Psikolojisinin temel konu ve kavramlarını ele alındığı bu kitabın yazılmasında, yazar alan uzmanı olmasının yanı sıra kendisini okuyucunun yerine de koyarak onun istek ve beklentilerini karşılamaya çalışmıştır. Ayrıca, öğrenme ile ilgili ilkelere uyulmaya özen gösterilmiştir. Bu düşüncelerle, farklı bir düzen ve anlayış içinde yeniden kaleme alınan kitabın, öğretmen-öğretmen adayı öğrenciler ve konuya ilgi duyanlara yararlı olacağı ümidiyle...

Prof. Dr. Hasan Bacanlı

1961 yılında Nikfer`de (Tavas-Denizli) doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümün`den mezun oldu (1982).

Selçuk, Gazi, Yıldız Teknik, Biruni, Üsküdar ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitelerinde çalıştı.

1994 yılında The Ohio State University`de misafir öğretim üyesi, 2003-2004 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Halen UNESCO Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir.

Türk Psikologlar Derneği (TPD), International Association for Cross-Cultural Psychology (IACCP), American Psychological Association (APA), International Council of Psychologists (ICP), International Association of Applied
Psychology (IAAP), Asian Association of Social Psychology (AASP) ve Association for Psychological Science (APS) üyesidir.

Eğitim Psikolojisi, Duyuşsal Davranış Eğitimi, Sosyal Beceri Eğitimi, Yetişkinlik ve Yaşlılık: Gelişimi ve Psikolojisi (Eds.), Psikolojik Kavram Analizleri, Unde Scis: Bilgi Psikolojisi Denemesi, Değer Bilinçlendirme Yaklaşımı kitapları ve birçok makalesinin yanısıra Küçük Prensin Peşinde adlı bir romanı bulunmaktadır.

Çalışma alanını “benlik ve kişilik üzerindeki sosyal ve kültürel etkiler” olarak tanımlayan Prof. Dr. Hasan BACANLI, halen Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.


ISBN: 9789944919500

Baskı Sayısı: 12. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 568

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3309 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2891 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

6
Sınıf Yönetimi
679 adet satıldı
35,70

7
Sınıf Yönetimi
670 adet satıldı
34,00

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
608 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı