Pegem.Net../resim/urun/220972_B.jpg
Eğitimde Teknoloji Uygulamaları

Etkinlik Örnekleriyle Zenginleştirilmiş

Editör(ler) : Nezih Önal 
Yazar(lar) : Nezih Önal Mustafa Sarıtepeci Nagihan Tanık Önal  Aslı Saylan Esra Kızılay Mustafa Sırakaya Ferhat Ermiş Hasan Celal Balıkçı Mustafa Alpsülün Didem Alsancak Sırakaya 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

23,80 % 15 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 1 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Öğrenen ihtiyaçlarının sürekli değiştiği bu çağda bireylerin eğitiminde yeni yaklaşımların tercih edilmesi kaçınılmaz olmuştur. Henüz okula başlamadan çeşitli teknolojik araçlarla tanışan günümüz çocukları bu durumun en önemli göstergesidir. Öyleyse öğretim sürecinin en önemli paydaşlarından biri olan eğitimcilerin, kendini sürekli yenileyebilmesi ve güncel teknolojileri derslerinde etkin bir şekilde kullanabilmesi önemlidir. Eğitimciler; ilkokul, ortaokul, lise veya üniversite fark etmeksizin hangi eğitim kademesinde çalışıyorsa çalışsın eğitimde çeşitli teknoloji uygulamalarından yararlanabilmeli, materyal geliştirebilme, etkili sunumlar ve ders anlatımları yapabilmeli, akademik araştırmaları web ortamından arayıp bulabilme ve bunları paylaşabilme becerilerine sahip olabilmelidir. Tüm bu gereklilikler çerçevesinde düşünülerek hazırlanan bu kitap, gelecek nesillerin mimarları olan öğretmen adayları, öğretmenler ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Özellikle çeşitli Web 2.0 uygulamalarının nasıl kullanılabileceğinin öğretimi hedeflenmiş olan kitapta hangi uygulamanın nasıl kullanılabileceği konusunda okuyuculara fikir verebilmesi için farklı derslerden örnek ders planı etkinlikleriyle zenginleştirilmesi sağlanmıştır. Kitabın özellikle eğitim fakültelerindeki Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı, Eğitimde Bilişim Teknolojileri ve Eğitimde Teknoloji Uygulamaları gibi derslerde kaynak olarak kullanımında da eğitimcilere yarar sağlayabileceğine inanılmaktadır.

ISBN: 9786052412381

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 236

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

2
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

3
Bilgisayar Destekli Öğretimin Temelleri

4
Bilgisayar Destekli Eğitimde Uygulamalar

5
Okul Teknolojisi Planlaması ve Koordinasyonu

6
Uzaktan Eğitim
27 adet satıldı
17,00

7
Bilgisayar Uzmanlığı
5 adet satıldı
29,75

8
Beden Egitimi ve Spor Uygulamalarinda Teorik Temel Bilgiler

9
C Programlama Dili
1 adet satıldı
25,50

10
Bilgisayar 1
1 adet satıldı
17,00