../resim/urun/221438_B.jpg
Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilgisi Derslerinin Temeli Toplu Öğretim Sistemi

Editör(ler):
Yazar(lar): Erdoğan Kaya
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitabın yazılmasındaki temel amaç, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilgisi derslerine duyarlılık geliştirmektir. Bazı araştırmaların sonuçları, yukarıdaki derslerin çok da tanınmadıklarını göstermektedir. Hatta bu derslerin, zaman zaman bir bilim gibi tanımlandığına tanık olunmaktadır. Sözü edilen derslerin nasıl oluşturulduğu araştırılırken çalışmanın yönü “toplu öğretim sistemine” doğru kaymıştır. Bu nedenle toplu öğretim sistemi anlaşılmadan Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilgisi derslerini anlamanın yetersiz kalacağı anlaşılmıştır.

Kitap temelde akademisyen, öğretmen adayı ve öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Toplu öğretim derslerine yönelik öğretmen yetiştiren programlarda, bu sistemin öğrenilmesine yönelik yeterince eğitim verilmediği, araştırma ve yayın yapılmadığı söylenebilir. Toplu öğretim derslerinin öğretmen adayları, branşlarının gereklerini yerine getirmek için öncelikle toplu öğretim sistemini tanımak zorundadırlar. Hatta bir toplu öğretim tasarımı olan branş ve mesleklerini, çeşitli eğitim öğelerinde toplulaştırmalar yaparak öğrenmelidirler. Bu nedenle kitapta toplu öğretim dersleri ve sisteminin geçmişi, kuramsal altyapısı, denemeleri ve günümüzde yapılan bazı tasarım çalışmaları ve desenlerine yer verilmiştir. Kitabın eğitim fakültelerinin öncelikle Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği programlarındaki çalışmalara katkı getirmesi beklenmektedir.

Finlandiya gibi gelişmiş ülke eğitimcilerinin; bilgi patlaması karşısında katı ve sınırları olmayan, esnek toplu öğretim uygulamalarına geçileceğini açıklamaları, sözü edilen dersler ve sisteme ilişkin ilgiyi artırmış gözükmektedir. Ayrıca toplu öğretim sistemi yukarıda belirtilen dersler, STEM ve çeşitli kurumların personellerine yönelik yapmış oldukları hizmetiçi eğitimlerle güncelliğini sürdürmektedir. Çünkü bu sistemin esneklik ilkesi, her ortam ve zamana uygun üretim ve işe yönelik eğitimleri desteklemektedir.

Kitap görev yapmakta olan toplu öğretim dersi öğretmenlerinde; toplu öğretim sistemi, dersleri ve tasarımlarına ilişkin bir farkındalık yaratabilir. Kuramlar, denemeler ve günümüzdeki desenlere dayalı tasarımlar kullanılarak yeni üniteler oluşturulabilir. Böylece öğrencilerin ilgi ve yetenekleri öne çıkarılarak tematik toplulaştırmalarla yüksek motivasyonlu eğitimler gerçekleştirilebilir


ISBN: 9786052412343

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 206

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Okul Yönetiminde Yeni Yapı ve Davranış

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1349 adet satıldı
29,75

4
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

5
Öğretim Liderliği
806 adet satıldı
29,75

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Okul Yönetimi
408 adet satıldı
34,00

10
Alternatif Okullar
402 adet satıldı
27,20


ETİKETLER
,