../resim/urun/227288_B.jpg
Önleyici Psikolojik Danışma Kuram ve Uygulamaları

Editör(ler): Firdevs Savi Çakar
Yazar(lar): Firdevs Savi ÇakarBetül MeydanHakan SarıçamEmine Feyza AktaşEsra AsıcıZöhre Kayaİhsan Çağatay UlusSerap ÖzdemirHakan AcarFigen AkçaFatma Ebru İkizN. Büşra Akçabozan KayabolSeda Donat BacıoğluMustafa KILINÇ
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

45,05 % 15 indirim
53,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ruh sağlığı alanındaki çalışmalarda bireylerin ruhsal ve fiziksel sağlıklarının bozulmadan önce korunmasının ve pozitif ruh sağlığının güçlendirilmesinin daha da önemli hale geldiği görülmektedir. Bu süreçte psikolojik danışmanın geliştirici, önleyici ve koruyucu yönü daha da ön plana çıkarılarak, kapsamlı önleme ve müdahale çalışmalarına ağırlık verilmesi ve psikolojik danışmanların bu konuda yetkinliklerinin artırılmasının gerekliliği de daha sıklıkla vurgulanmaktadır. Günümüzde psikolojik danışma anlayışının hızla değişen dünya ve toplumsal yapıda, artan danışan çeşitliliği ile psikolojik yardım ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığı ve bu değişimlerle başa çıkmanın yollarını aradığı açıkça görülmektedir. Psikolojik danışmanlar sıklıkla önleme, müdahale ve iyileştirme çalışmalarına odaklanırken bir taraftan da farklılaşan danışan ihtiyaçlarına ve sorunlarına cevap vermeye çalışmaktadırlar. Bu yönüyle önleme çalışmaları ruh sağlığı çalışmalarının temelini oluşturmasına rağmen hem uygulamada hem de danışmanlık uygulama ve eğitimlerinde, psikolojik iyi oluşa, sistemli önleme müdahalelerine ve sağlığı güçlendirmeye daha az odaklanıldığı; bireysel tedaviler, krize müdahale ve psikolojik bozukluklara daha fazla yer verildiği görülmektedir. Bu kitabın ortaya çıkma nedeni bu konuda psikolojik danışma alanında önleyici çalışmalara odaklanma ve psikolojik danışman eğitiminde önleyici psikolojik danışmanlık bilgi, beceri ve yeterliklerini artırmaya yönelik alana katkı sağlamaktır. Bu kapsamda önleyici psikolojik danışma ve müdahaleye ilişkin kuramsal çerçeve, önleyici çalışmalar açısından temel olan problemlere yönelik farklı düzeylerde önleyici müdahaleler, ulusal ve uluslararası alanda örnek uygulama ve araştırmalara yer verilmektedir. Böylece, psikolojik danışman adaylarına önleyici psikolojik danışma anlayış ve yeterlikleri kazandırılması, psikolojik danışman olarak etkili bir önleme programı hazırlayabilme, uygulayabilme ve değerlendirebilmeleri hedeflenmektedir.

Önleyici Psikolojik Danışma Kuram Uygulamaları Kitabının her bir bölümü için emek veren bölüm yazarlarımıza değerli katkıları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, Psikolojik Danışmayı meslek olarak içselleştiren, değerlileştiren ve günümüz ruh sağlığı alanında vazgeçilmez hale gelmesinde emeği geçen tüm kuramcılara, araştırmacılara, yazarlara, akademisyenlere ve psikolojik danışmanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kitabımızın psikolojik danışma alanında lisans ve lisansüstü öğrencileri, eğitimciler ve uygulamada çalışan psikolojik danışmanlar başta olmak üzere önleyici psikolojik danışma alanında çalışmalar yapan ve yapacak olan tüm araştırmacılara ulaşması dileklerimizle.


ISBN: 9786052413081

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2018
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 576

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Psikolojik Danışma - Stratejiler ve Müdahaleler

2
Aile Danışmanlığı
847 adet satıldı
27,20

3
Kriz Danışmanlığı
681 adet satıldı
45,05

4
Psikolojik Danışma Beceri ve Teknikleri

5
Çocukları İlkokula Psikolojik Olarak Hazırlama

6
Sistemik Müdahaleler
97 adet satıldı
24,65

7
Travmatik Yas Sorununda Aile Dayanıklığı Programı Uygulama El Kitabı

8
Travmatik Yas ve Aile Dayanıklığı

9
Geçmişin Gölgeleri
5 adet satıldı
15,75

10
Stres - Performans - Verimlilik


ETİKETLER
,