Pegem.Net../resim/urun/232168_B.jpg
Peynir ve Zeytin - Zeynep’e Masallar Serisi 4

Değerler Eğitimi Sağlıklı Beslenme

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Alp Türkbiner 
Yayınevi: Dört Göz Yayınları

7,87 % 32 indirim
11,57

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Merhaba. Ben hem yazar, hem de ressam bir babayım.
 
Kızım Zeynep büyürken her ebeveyn gibi ben de bir sürü problem yaşadım ve Uzman Psikolog Selin Anahar’dan eşimle birlikte destek aldım.
 
Selin hanım bize ‘Zeynep şöyle yap bakayım’ şeklinde zorlamak yerine, kendisini özdeşleştirebileceği hayali bir karakter üzerinden doğru ve yanlışı ayırabileceği masallar uydurun tavsiyesinde bulundu.
 
Ben de Maviş Tavşan isimli bir tipleme yarattım ve her gece kızıma bu okuyacağınız masalları anlattım. Çok faydasını gördüm ve şimdi sizlerle de paylaşmak istiyorum.
 
Umarım beğenirsiniz.
 
Alp Türkbiner
 
Muayene olmak, hastaneye gitmek ya da tedavi sürecinin gereklilikleri ço-cukluk döneminde zaman zaman korkuları beraberinde getirebilmektedir. Acı çekecekleri ya da canlarının yanacağı beklentisi çocuklardaki bu korkunun teme-linde yatan sebeplerden bazılarıdır. Buna ek olarak, bu konuda geçmişte yaşadığı olumsuz deneyimler de korku üzerinde etkili olabilmektedir.
 
Doktor odası, muayene aletleri ve yapılan uygulamalar çocuklar için kafa ka-rıştırıcı olabilir. Çocuklara doğru olmayan güvenceler vermek yerine (enjeksiyon gibi acı hissedebileceği uygulamalarda canının hiç yanmayacağına dair gerçekçi olmayan güvence buna bir örnektir) onu nelerin beklediğine zihinsel olarak hazır-lanmış olması, karşılaştıklarını deneyimlemesini kolaylaştıracaktır.
 
Bir diğer önemli nokta da çocuğunuzun anlaşıldığını hissetmesidir. Size anlam-sız gelse dahi onun endişelerini anladığınızdan ve kabul ettiğinizden emin olun. Muayene sürecinde yanında olmanız, gerekirse onu rahatlatacak fiziksel teması sağlamanız ve doktor ile işbirliği ile adım adım ilerlemeniz oldukça önemlidir.
 
Çoğu çocuk ebeveynlerinin hissettiklerinin ipuçlarını yakalamaya ve nasıl davranmaları gerektiğini anlamaya çalışırlar. Dolayısıyla, sizin de kendinizi rahat hissetmeniz bu süreci yönetmenizi kolaylaştıracaktır.
 
Uzman Psikolog Selin Anahar

ISBN: 9786052383339

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2018
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 24

Ebat: 20x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Her Güne Bir Masal (Ciltli)
22 adet satıldı
55,09

2
Masal Masal İçinde
10 adet satıldı
9,39

3
Masal Atlası
7 adet satıldı
16,85

4
Uçuç Böceği Bon Bon
5 adet satıldı
16,10

5
La Fontaine in Masalları
4 adet satıldı
20,74

6
Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Sokağı

7
Peri Masalı - Derin Orman
3 adet satıldı
19,44

8
Kemancı Ayı Masalı
2 adet satıldı
18,15

9
Masal Treni Çuf Çuf (Ciltli Kitap)

10
Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Ülkesi (Ciltli Kitap)