../resim/urun/233993_B.jpg
Matematiksel Modellemeye Disiplinler Arası Bakış

Bir STEM Yaklaşımı

Editör(ler): Ramazan GürbüzMuhammed Fatih Doğan
Yazar(lar): Ramazan GürbüzMuhammed Fatih Doğan Zeynep Çavuş Erdem Derya Çelik Ali Temurtaş Seda ŞahinMuammer ÇalıkCeylan Doğan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nde belirtilen hedeflerden üç tanesinin bu kitabın içeriğiyle doğrudan ilişkili olduğu söylenebilir. Bu hedefler; 21. yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırmak, disiplinler arası yaklaşımlarla öğrencileri yeniliğe açık bireyler olarak eğitmek ve bu değişimi sağlayacak donanıma sahip öğretmenleri yetiştirmek. TÜBİTAK’ın desteklediği 117K169 nolu “Matematiksel Modelleme Yoluyla Bir Öğrenme Ortamının Tasarlanması, Uygulanması ve Değerlendirilmesi: Disiplinler Arası Geçiş” projesi de bu hedefleri gerçekleştirmeye yönelik olarak yürütülmektedir. Elinizdeki kitap bu projenin bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Bu kitaptaki amacımız matematiksel modellemeyi sadece matematik disiplini açısından ele almak değil, STEM yaklaşımına geçiş için bir araç olarak kullanmak ve böylece disiplinler arası bir yaklaşım ortaya koymaktır. Burada tanımladığımız “Disiplinler Arası Matematiksel Modelleme [DMM]” kavramı matematik ile diğer STEM disiplinlerinden (Fen Bilimleri, Teknoloji ve Mühendislik) en az birini içermektedir. Bu kitabın I. Kısmında matematiksel modellemenin genel özellikleri, tarihsel gelişimi ve eğitim-öğretim programlarındaki yerinin yanı sıra, matematiksel modellemeyle ilgili farklı yaklaşımlar, matematiksel modelleme süreci ve modelleme yeterlikleri derinlemesine tartışılmıştır. Ayrıca, disiplinler arası matematiksel modelleme anlayışı da açıklanmıştır. Kitabın II. Kısmında matematik ve fen bilimleri alanında etkinlik kavramı tanıtılmış, bir etkinlik olarak matematiksel modelleme kavramı tartışılmış ve disiplinler arası yaklaşım ve öğrencilere sunduğu fırsatlar üzerinde durulmuştur. Bu kısımda ayrıca matematiksel modelleme etkinliklerinin özellikleri ve bu etkinliklerin sınıfta etkili bir şekilde uygulanabilmesi için gerekli öğretmen bilgi ve becerilerinin ortaya konulması amaçlanmıştır. Kitabın III. Kısmında ise, proje ekibimiz ve projeye katılan matematik ve fen bilimleri öğretmenleri tarafından oluşturulan etkinlikler sunulmuştur.

Bu kitabın hedef kitlesi, Matematik ve Fen Bilimleri araştırmacıları, öğretmenleri,öğretmen adayları ve program geliştiricilerdir.


ISBN: 9786052414712

Baskı Sayısı: 4.baskı

Basım Tarihi: Ekim 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 184

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,