Pegem.Net../resim/eResim/515010.jpg
2020 KPSS Baba Zümre Ölçme & Program Notları

Editör(ler):
Yazar(lar): orhan kaya
Yayınevi: Uzman Kariyer Yayınları

17,94 % 40 indirim
29,90

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Ölçme ve Değerlendirme dersi toplamda dört üniteden oluşup sınavda karşımıza 12 soru ile çıkmaktadır. Birinci ünite dersin çekirdeği denilebilir. ”Ölçmenin Temel Kavramları” ünitesinden her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. ”Ölçme” ve “Değerlendirme” konu başlıklarına dikkat edilmelidir. İkinci ünitemiz olan “Ölçmede Hata ve Ölçme Araçlarının Nitelikleri” konularından her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. ”Güvenirlik” ve “Geçerlik” konu başlıklarına dikkat edilmelidir. Üçüncü ünite “Eğitimde Kullanılan Ölçme Araçları ve Değerlendirme Yaklaşımları “konularından her yıl ortalama 2-3 soru gelmektedir. Özellikle “Test Türleri” ve “Portfolyo Değerlendirme” konu başlıklarına dikkat edilmelidir. Son ünitemiz “İstatistik” konusundan her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. ”Merkezi Dağılma ve Değişim Ölçüleri”, ”Standart Puan ve Başarı Karşılaştırması”, ”Madde Analizi” konu başlıklarına dikkat edilmelidir.

Program; genel olarak yapılması gereken işin bölümlerini her bölümün yapılış sırasını, zamanını ve nasıl yapılacağını gösteren bir tasarıdır. Öğrenen merkezli bir eğitim anlayışının ülkede benimsenmesi ve bunu pratik olarak sınıflarda uygulama görevi siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir.

Baba Zümre ders notları ile “Konuları en iyi şekilde ve açıklayıcı özet ifadelerle adaylara nasıl aktarabiliriz?” sorusuna yanıt oluşturduk. Çalışmalarımızın siz değerli öğretmen adayı arkadaşlarımıza ışık tutması dileğiyle….

Bu zorlu süreçte tüm adaylara başarılar dileriz.

Orhan Kaya


ISBN: 9786053299011

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Sayfa Sayısı: 160

Ebat: 19,5x27,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz