Pegem.Net../resim/eResim/465584.jpg
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ MİKROBİYOLOJİSİ Giriş

Editör(ler):
Yazar(lar): Ertuğrul Erdin
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

10,53 % 19 indirim
13,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Ekosistemler için mikrobiyolojik faaliyetler ile madde döngüsü, sürekli yenilenme, dönüşüm ve çevrim çok önemlidir. Bunun için gerekli olan işlemleri aerobik, anaerobik ve fakültatif yollarla yapan sayısız ve ücretsiz trilyonlarca işçiler, çok çeşitli mikroorganizmalardır. Çevre Mühendisliği uygulamalarında mikroorganizmaların yeri çok büyüktür. Birçok çevresel sorunun çözümünde (katı, sıvı ve gaz halindeki atıkların arıtma teknolojilerinde, temel ve nihai işlemlerde, kirlilik gidermede, biyolojik toprak iyileştirmede) ve doğal kaynakların korunmasında en gelişmiş bilimsel ve teknik düzeyde bu canlılardan yararlanmaktayız.

“Çevre Mühendisliği Mikrobiyolojisi Giriş” kitabı ile çok yönlü ve yararlı canlılar olan mikroorganizmaların dünyası -temel bilgiler, yapılar, özellikler, problem çözümleri ve uygulamalar (bu canlıların biyokimyasal yapıları ve faaliyetlerini bilerek beslenme fazlarına göre oluşturulan yapay ekosistemler, reaktörler ve teorik çalışmaların gaz, katı ve sıvı haldeki tüm atıkların arıtılmasında/değerlendirilmesinde kullanımı, mikroorganizmaların verimlerini arttırmak için neler yapılabileceği, proseslerdeki ürünler, kalıntılarının ne amaçla kullanılması gerektiği) gibi konular eşliğinde- ele alınmış ve irdelenmiştir. Bu kitap, Çevre Mühendisliği alanının yanı sıra çevresel olay veya sorunların çözümünde mikroorganizmalara başvuran bütün meslek grupları, kişi ve kurum/kuruluşların da yararlanabileceği bir eserdir.


ISBN: 9786053209904

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2018
Sayfa Sayısı: 174

Ebat: 13,5x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Olasılık ve İstatistik
139 adet satıldı
36,00

2
Mühendislik Hidrolojisi
15 adet satıldı
25,50

3
Tarımsal Kökenli Yenilenebilir Enerjiler Biyoyakıtlar

4
Termodinamik
5 adet satıldı
34,83

5
Temel Termodinamik Veriler
4 adet satıldı
33,30

6
Mühendislik Kaya Mekaniği Cİlt 2 Çözümlü Örnekler

7
Kavramsal Su Mühendisliği

8
Mathcad ile Matematik Analiz

9
Akışkanlar Mekaniği
2 adet satıldı
29,25

10
Plastik Malzeme Teknolojisi
1 adet satıldı
22,50