Pegem.Net../resim/urun/240963_B.jpg
Çağdaş Yaklaşımlarla Destekli Fen Öğretimi

Teoriden Uygulamaya Etkinlik Örnekleri

Editör(ler): Hüseyin ArtunSevgi Aydın Günbatar
Yazar(lar): Hüseyin ArtunSevgi Aydın GünbatarTuncay ÖzsevgeçAhmet TaşdereMustafa SözbilirBetül OkcuHasan BakırcıBahadır NamdarEylem Bayır Sedef Canbazoğlu Bilici Yasemin Özdem Yılmaz Mustafa Şahin Bülbül Alper DurukanAykut Emre Bozdoğan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bilim eğitimi, bireylerin 21. yüzyıl becerilerine sahip olmasında ve karşılaştıkları problemleri bilimsel bilgiyi kullanarak çözebilmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Günümüzde gelişmiş toplumların eğitim sistemlerine bakıldığında, bunların genel olarak öğrenci merkezli olduğu, öğrencilerin bilginin yapılandırılmasında zihinsel ve fiziksel olarak aktif olduğu ve teorik bilgi ile yetinilmeyip, bilginin hayata uygulanmasının yer aldığı görülmektedir.
 
Ülkemizde de özellikle son yıllarda çağdaş yaklaşımların temel alındığı uygulamaya dönük etkinlikler geliştirilmekte ya da dilimize çevrilmektedir. Bu etkinliklerin okulda ya da okul dışı ortamlarda kullanılmasının eğitim sistemimizi öğretmen merkezli yapısından kurtaracağına inanılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin bilimsel bilginin nasıl elde edildiğini deneyimlemelerine ve bilimsel süreç becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Kitaba konu olan bu çağdaş yaklaşımlar öğretmenler tarafından daha sık kullanıldığında, ülkemiz hem uluslararası sınavlarda daha başarılı olacak hem de bu değişim ve gelişimin bilgi temelli ekonomiye geçişi hızlandıracaktır.
 
Tüm bu noktalardan hareketle, bu kitapta yer alan ve çağdaş yaklaşımları barındıran 12 bölümde gerekli teorik bilgi sunulduktan sonra her bir yaklaşım/yöntem/tekniğin bir fen konusunda adım adım uygulanışı detaylı olarak okuyucu ile paylaşılmıştır. Özellikle öğretmen, öğretmen eğitimcileri ve lisansüstü öğrenciler için zengin bir kaynak niteliğinde olan bu kitap, okuyuculara piyasadaki fen öğretimine yönelik mevcut kitaplardan farklı olarak “FeTeMM Yaklaşımı ve FeTeMM’e Uygun Etkinlik Hazırlama Rehberi”, “Fen Eğitiminde Büyük Veri Kullanımı”, “Görme Engelliler İçin Fen Eğitimi”, “Fen Öğretiminde Bilim Kurgu Eğitimi” ve “Gerçekliğin Ötesinde Eğitim: Sanal Gerçeklik Destekli Fen Öğretimi” gibi yeni bakış açısı kazandıracak bölümleri de içermektedir.
 
Fen öğretimine farklı bir bakış açısı kazandıracağına inandığımız bu kitap, fen öğretiminin bir adım daha ileri götürülmesine de katkı sağlayacaktır. Alanında uzman öğretim elemanları, bilgi ve deneyimlerini aktararak kitabın bölümlerini oluşturmuşlardır. Bu kitabın eğitim sistemimize ve fen öğretimine katkı sağlaması bizi mutlu edecektir

ISBN: 9786052415382

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Ocak 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 272

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Fen ve Teknoloji Öğretimi (Kuramdan Uygulamaya)

2
Genel Kimya 3 Analitik Kimya
555 adet satıldı
27,20

3
Genel Biyoloji
237 adet satıldı
29,75

4
Genel Kimya 4 - Organik Kimya
209 adet satıldı
27,20

5
Çevre Eğitimi
200 adet satıldı
25,50

6
Fen ve Teknoloji Laboratuvar Uygulamaları 1-2

7
Genel Kimya Laboratuvarı I-II
103 adet satıldı
21,25

8
Kimya 2
51 adet satıldı
25,50

9
Temel İstatistik Yöntemler
43 adet satıldı
52,20

10
Fen ve Teknoloji Laboratuarı ve Uygulamaları