Pegem.Net../resim/urun/242460_B.jpg
Akran Öğretimi: Kullanıcı El Kitabı

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Eric Mazur 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eric Mazur; Harvard Koleji Profesörü, Gordon McKay Uygulamalı Fizik Profesörü ve Harvard Üniversitesi Profesörü olarak görev yapmaktadır. Uluslararası tanınmış bir bilim insanı ve araştırmacı olarak, Dr. Mazur, optik fiziği alanında dinamik bir araştırma programı yürütmekte, Harvard Üniversitesi Fizik Bölümü`nde en büyük araştırma gruplarından birine danışmanlık yapmakta ve eğitim alanındaki yeniliklere aktif ilgisini sürdürmektedir.
 
Eric Mazur 1991 yılında, fen öğretiminde basit ama etkili bir yöntem olan Akran Öğretimi’ni geliştirdi. Onun yaklaşımı öğrencilere fiziği önemli ölçüde daha fazla erişebilir hale getirerek, onları öğretim sürecine dahil etmeyi içerir. Bu teknik çok başarılı olmuş, farklı bilim alanlarında binlerce eğitmen tarafından benimsenmiştir.
 
Birçok eğitmen, soru sorarak öğretmenin, geleneksel yaklaşımdaki anlatarak öğretmeye göre daha fazla faydasına dikkat çekmektedir. Ancak bu kitap sadece soru sorarak nasıl öğretildiğini açıklamayı değil, aynı zamanda bu yeni yaklaşımı en az çaba ile uygulamak için gerekli tüm araçları sağlamaktadır.
 
http://galileo.harvard.edu
 
Akran Öğretimi İçin Övgüler: Kullanıcı El Kitabı
 
Bu yaklaşımın bugüne kadarki şeylerden tamamen farklı olduğunu gördüm. Son derece heyecanlandırıcıdır ve yazarın tarzı çok ilgi çekicidir.”
Mark W. Holtz Texas Teknik Üniversitesi
 
“Mazur’un çabalarınıbiliyorum ve Mazur’un geliştirdiği Akran Öğretimi’ni aynı şekilde kullanan büyük bir hayranıyım. Rensselaer’da bu tekniği kullanıyoruz. Akran Öğretimi el kitabında süreç mükemmel olarak betimlenmektedir ve bunun başkaları tarafından tekniğin benimsenmesini teşvik edeceği düşüncesindeyim.”
Leo J. Schowalter Rensselaer Politeknik Enstitüsü
 
“Kullanılan materyalden çok etkilendim ve insanların Mazur’un çabalarını fark edeceklerini ve onun fikirlerini benimsemek isteyeceklerini düşünüyorum.”
Joseph Rahip Miami Üniversitesi
 
“Mazur’un Akran Öğretim Yöntemlerini kullanmaktayım. Kavram testleri ve ardından gelen tartışmalar kesinlikle sınıftaki atmosferi olumlu yönde geliştirmekte ve hem öğrenciler hem de benim için anında geri bildirim ve kavram yanılgılarıyla yüzleşme imkanı sağlamaktadır.”
Joel R. Primack California Üniversitesi, Santa Cruz
 
“Akran Öğretimi fikri hoşuma gitti. Fizik, seyredilecek bir spor değildir. Öğretilmesinden ziyade öğrenilmesi gereken bir şeydir.”
Claude Penchina Massachusetts Üniversitesi,Amherst
 
“Eğer bir şeyi kendiniz çözecekseniz, düşünüyorsunuz demektir. Bir çeşit “Aha!” hissi olur: Ben bunu başardım! – Biri bana bunu söylemiş gibiden ziyade, ben gerçekten bunu anladım. Çünkü şimdi çözebiliyorum ve bunun anlamı; bunu sınavda da hayatımın geri kalanında da çözebilirim.”
Francine Wiestbiyoloji uzmanı

ISBN: 9786052411315

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Şubat 2019
Baskı Yeri: İstanbul


Sayfa Sayısı: 306

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Okuryazarlık Sözcükleri ve Dünyayı Okuma

2
Seçimlerin Mekansal Analizi

3
Üniversitenin Bugünü ve Yarını

4
Türkiye’nin Toplumsal Yapısı ve Toplumsal Kurumlar

5
Yoksulluk Halleri
4 adet satıldı
44,44

6
Türkiye`de Çevrecilik
3 adet satıldı
19,68

7
Köy Enstitüleri ve Ötesi
3 adet satıldı
17,36

8
Teknoloji Benim Neyim Oluyor ?

9
Gerçekliğin Sosyal İnşası

10
İçtihad’ın İçtihadı