Pegem.Net../resim/urun/243063_B.jpg
İlköğretimde Teknoloji Destekli Ölçme Öğretimi

Sınıf ve Matematik Öğretmenleri İçin

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Tuğrul Kar Mehmet Fatih Öçal 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitapta, ilköğretim kademesindeki altı ölçme konusunun – Uzunluk Ölçüleri, Alan Ölçüleri, Sıvı Ölçüleri, Ağırlık Ölçüleri, Zaman Ölçüleri ve Paraların Tanıtımı – teknoloji destekli öğretimi yapılmıştır. Her bir ölçme konusunun sunumu iki aşamaya ayrılmıştır. Birinci aşamada konunun öğretiminde dikkat edilmesi gereken hususlara yönelik bilgi verilmiştir. İkinci aşamada ise bu hususlar dikkate alınarak öğretim yapılmıştır.
 
Kitapta, her bir konunun öğretimine özgü özel açıklamalara “Öğretimsel Not” başlığı altında değinilmiş, yaygın kavram yanılgıları ve hatalara yönelik alınabilecek önlemler vurgulanmıştır. Ayrıca kavramların tanıtımında öğreticilerin kullanabilecekleri hazır ifade örneklerine yer verilmiştir. Böylece, sınıf ve ilköğretim matematik öğretmenleri ile öğretmen adaylarına ölçme konularının öğretiminde katkıda bulunulması hedeflenmiştir. Kitapta, her bir ölçme konusunun öğretiminde kullanılabilecek birçok etkinliğin yanında 69 tane teknoloji destekli GeoGebra materyali de bulunmaktadır. Teknoloji destekli materyaller sadece öğrenilen konuların pekiştirilmesi amacıyla değil bizzat kavramın geliştirilmesi amacıyla hazırlanmış ve nasıl uygulanacakları açıklanmıştır. Materyallere, kitabın ön söz kısmında yer verilen karekod uygulaması veya bağlantı adresi kullanılarak ulaşabilecektir. Böylece kitapta yer verilen bu materyaller derslerde de kullanılabilecektir.

Kitabın öğrenme ortamlarının tasarlanmasına yardımcı olması ve ölçme konularının öğretiminde yaşanılan zorlukların aşılmasına katkıda bulunması dileğiyle…


ISBN: 9786052415610

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Mart 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 304

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

2
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

3
Bilgisayar Destekli Geometri
45 adet satıldı
25,19

4
Analitik Geometri
36 adet satıldı
28,15

5
Cebire Giriş
23 adet satıldı
23,80

6
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
29,75

7
Olasılık
12 adet satıldı
15,74

8
Temel ve Genel Matematik
12 adet satıldı
27,55

9
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
19,68

10
Temel Matematik 1
2 adet satıldı
19,68