Pegem.Net../resim/urun/243215_B.jpg
Karda Açan Çiçekler

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Nihan Ertem 
Yayınevi: Alan Yayıncılık

13,20 % 40 indirim
22,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


“Bak Karanfil, biliyorum ki, sizlerle görüşmek hayatımdaki dönüm noktalarından biri oldu. Bir bitişten bir başlangıca geçtim. Hayat da böyle değil midir? Bir yol kapanırsa diğeri açılır.”

“Evet, bu projemizi zor şartlarda eğitimlerini sürdürme başarısı gösteren kız öğrencilerinden çıkıp seninle sonlandırdık. Bence bunun da bir anlamı var. Kız ya da erkek olsun, fark etmez! Toplumun bunu anlaması gerekiyor.”

Ekonomik kriz sebebiyle işten çıkarılan gazeteci Banu`nun görüştüğü yedi genç kızdan sadece biriydi Karanfil. Ama o, yaşamını cinsiyetini değiştirerek sürdürmeye karar vermişti. Toplumsal baskılar ve yadırgayan bakışlara rağmen göstermişti bu cesareti. Toplumumuzda sadece kadın olarak değil insani haklarını koruyarak da yaşamak belli bir cesareti gerektiriyor muydu? Peki ya maddi manevi zorluklarla büyüyen genç kızların başarısı?..

“Karda Açan Çiçekler”, çok zor gibi görünen ama aslında hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtlayan genç kızların hayat hikâyelerinden oluşan bir anı kitabı niteliğinde. İşte umutsuzluğa kapılıp mücadeleden vazgeçen genç kız ve onların anneleriyle birlikte tüm kadınlara sesleniyor Banu:

“Yolculuğumuzun henüz başlangıcındaydık. Ama her birimizin çiçek diyerek geçtiği o canlılar kolay yetişmiyormuş meğer. Büyümeleri ve canlı kalabilmeleri için sandığımdan da çok özen gerekiyormuş. O güzel canlıların kolay büyüyüp yetişmediğini, tohumlarının büyük emeklerle ekildiğini ve kötü hava koşullarından dolayı tazeliklerini korumalarının çok güç olmasına rağmen, solmadıklarını onları dinledikçe anlayacaktım. İşte bu anlatılanlar, çiçeklerin çakıl taşlı hayatın zorlu yollarından geçerek yaşamlarını sürdürme ve zoru başarmalarının öyküsüdür. Karda açan çiçeklerin öyküsüdür…”


ISBN: 9786052096543

Baskı Sayısı: 1

Basım Tarihi: Mart 2019
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 232

Ebat: 13,5x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Zaman dışı Yaşam
17 adet satıldı
3,89

2
Sisifos Söyleni
16 adet satıldı
11,67

3
Dört Güzeller : Toprak Su Hava Ateş

4
Balım Kız Dalım Oğul
5 adet satıldı
15,40

5
Markopaşa Yazıları ve Ötekiler

6
Türk Edebiyatında Mesnevi Tercüme ve Şerhleri

7
Yarim Haziran
2 adet satıldı
18,06

8
Kapıya Not Bıraktım
2 adet satıldı
13,89

9
Amerika Dersleri
1 adet satıldı
7,78

10
Mağdurun Dili
1 adet satıldı
14,58