Pegem.Net../resim/urun/243245_B.jpg
Tanımları Ve Tarihsel Gelişimleriyle Matematiksel Kavramlar

Editör(ler) : İsmail Özgür Zembat Mehmet Fatih Özmantar Erhan Bingölbali 
Yazar(lar) : Erdinç Çakıroğlu Yüksel Dede Erhan Bingölbali Nesrin Cengiz Yusuf Danışman H. Bahadır Yanık Gülseren Karagöz Akar Ali Sabri İpek İsmail Özgür Zembat  Erhan Ertekin Murat Peker Mustafa Doğan Zülfiye Zeybek Seçil Öztoprakçı Seçil Yemen Karpuzcu  Mine Işıksal Bostan Cengiz Alacacı Ayhan Kürşat Erbaş  Bülent Çetinkaya Serkan Narlı Nihat Boz İbrahim Bayazit İlyas Yavuz Fatma Aslan-Tutak  Muharrem Aktümen Mehmet Fatih Özmantar Ali Bozkurt Selahattin Arslan Derya Çelik Serdar Aztekin Emin Aydın Asuman Oktaç Nilüfer Y. Köse  Dilek Tanışlı Zeynep Ebrar Yetkiner Özel  Nuran Güzel Hasan Ünal 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

61,20 % 15 indirim
72,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Matematiğin kavramsal düzeyde idraki matematiksel kavramların özü itibaryla anlaşılmasını gerekli kılmaktadır. Matematiksel kavramların tarihsel gelişim aşamalarının bilinmesi ise kavramların idrakinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu bağlamda matematiksel kavramların neyi ihtiva ettiği, ne anlama geldiği ve tarihsel süreçte nasıl yapılandırıldığını ele alan ve eksikliği hissedilen bir eserin alana kazandırılması önemli görülerek kitap yazım sürecine girilmiş ve bu eser ortaya çıkmıştır. Eseri kıymetli yapan sadece matematiksel kavramların mümkün olduğunca her seviyeden okuyucunun anlayabileceği kolaylıkta ele alınması değil, aynı zamanda kitabın iki yıllık bir süreç zarfında 5 matematik eğitimcisinin editörlüğünde, dördü yabancı olmak üzere 21 farklı üniversiteden 42 matematik eğitimcisinin katkılarıyla hayat bulmasıdır. Bir başucu kitabı olarak kullanılabilecek olan bu eserin, matematiğe ilgi duyan tüm okuyuculara hizmet edeceği gibi matematik ve matematik öğretmenliği programlarında çalışmalar yapan lisans öğrencilerine, lisansüstü öğrencilerine ve öğretim elemanlarına faydalı olacağı düşünülmektedir.


ISBN: 9786053645702

Baskı Sayısı: 2.baskı

Basım Tarihi: Kasım 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 768

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

2
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

3
Bilgisayar Destekli Geometri
49 adet satıldı
25,19

4
Cebire Giriş
23 adet satıldı
23,80

5
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
29,75

6
Temel ve Genel Matematik
12 adet satıldı
27,55

7
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

8
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
19,68

9
Temel Matematik Cilt 2
3 adet satıldı
22,50

10
Temel Matematik 1
2 adet satıldı
18,75